ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استنی: تعرض بالای رسانه و آزادی بیان افزایش یافته است

on .

مسئولان دفتر نی می‌گویند که تعرض بالای رسانه‌ها و آزادی بیان در کشور بیشتر از گذشته، افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دید، نی یا موسسه حمایت از رسانه‌های افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشته است که اخیراً یکی از اساتید دانشگاه تخار علیه آزادی بیان، خبرنگاران و رسانه‌های کشور، اظهارات غیرمسئولانه انجام داده‌است.

دفتر حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان(نی) نوشته است که هرگاه اشخاص بلندرتبه دولتی، مثل رییس‌جمهور در اظهارات‌اش به آزادی بیان و رسانه‌ها اهانت کند، کارمندان و مسئولان پایین‌رتبه دولتی و غیردولتی نیز از هیچ‌نوع تعرض بر آزادی بیان و رسانه‌ها، کوتاهی نخواهند کرد.

در خبرنامه این نهاد آمده‌است که عبدالمعروف تفکری استاد دانشگاه تخار گفته است که باید علیه برخی از خبرنگاران و رسانه‌ها در افغانستان، جهاد اعلام کرد.

در اعلامیه موسسه«نی» آمده است که عبدالمعروف تفکری استاد دانشکده حقوق دانشگاه تخار در صفحه فیسبوکش با استفاده از سخنان تحریک‌آمیزش، جهاد را بر علیه رسانه‌ها و خبرنگاران فرض دانسته و گفته است که هرجا خبرنگاران طلوع، خورشید و یک را دیدید به صورتش تف کنید.

این نهاد، هم‌چنین نوشته است که اظهارات اخیر «تفکری» استاد دانشگاه تخار و ابراز نظر آقای رییس‌جمهور محمد اشرف غنی، در برابر رسانه‌ها تعرض صریح بر آزادی بیان و رسانه‌های افغانستان است و حکومت ملی به رسانه‌ها و آزادی بیان احترام بگذارند.

مسئولان کمیته خبرنگاران گفته‌اند که اظهارات تعرض‌آمیز به آزادی بیان پس از آن شدت گرفت که چندی پیش رییس جمهور اشرف غنی در یک همایش با سربازان و افسران ارتش با استفاده از واژه‌ها و جملات اهانت‌آمیز رسانه‌های کشور را توهین نموده بود.

مسئولان این نهاد گفته است، هرگونه تعرض بر این ارزش ملی خیانت بوده و به اساس قوانین نافذه افغانستان تعرض‌کننده باید به دادگاه پاسخ بدهد.

 

 

شماره خبر: ۱۵۵۰

 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور