ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استدوستم؛ از میدان بزکشی تا تجاوز به ایشچی

on .

احمد ایشچی، معاون پیشین حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و از متنفذین قومی ازبک در شمال کشور، مدعی است که جنرال دوستم، معاون اول رییس جمهوری و سربازانش بر وی تجاوز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دید، احمد ایشچی در مصاحبه با رسانه‌ها، گفت که در زمانی که از سوی جنرال دوستم اختطاف شده بود، مورد آزار و اذیت جنسی نیز قرار گرفت.

وی در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت که روز جمعه (۲۴ نوامبر) حوالی ساعت ۲ به وقت محلی در «میدان بزکشی» حضور داشت که توسط جنرال دوستم احضار شد.

وی در ادامه گفته است: بعد از آن که محافظان آقای دوستم مرا به زمین انداختند و دوستُم لگد بر گلویم ماند، دشنام داد و تحقیر کرد.

ایشچی در ادامه گفته است که بعداً جنرال دوستم، مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و سپس به سربازانش دستور داد که مرا برهنه کنند.

در همین حال، وی در مصاحبه با طلوع نیوز نیز مدعی شد که جنرال دوستم و سربازانش بر وی تجاوز کرده و در موقع تجاوز، عکس و فیلم نیز از وی گرفته‌اند.

در همین حال، دفتر معاون اول ریاست جمهوری درباره آزار و تجاوز جنسی احمد ایشچی، این مسئله را یک توطئه می‌داند و می‌گوید که وی در ناامن‌سازی جوزجان، دست داشته است.

ادعایی که ایشچی آن را بی‌اساس خواند.

این در حالی است که امروز (سه‌شنبه، 23 قوس) اتحادیه اروپا، امریکا و شماری از نهادهای بین‌المللی، خواستار تحقیق رسمی و همه‌جانبه، در این مورد شده‌اند.

 شورای امنیت ملی افغانستان نیز اعلان کرده که این قضیه را با جدیت کامل بررسی می‌کند.

 

شماره خبر: ۱۵۶۱


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور