ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استپاکستان، اسرائیل را به حمله اتمی تهدید کرد

on .

وزیر دفاع پاکستان در پیامی توییتری‌اش تهدید کرد، تل‌آویو فراموش کرده که اسلام‌آباد سلاح هسته‌ای دارد و می‌تواند با اسرائیل بجنگد.

به گزارش خبرگزاری دید؛ به نقل از رسانه‌های خارجی، خواجه‌محمد‌آصف، وزیر دفاع پاکستان، در پیامی توییتری‌ تهدید کرد که تلاویو فراموش کرده است که اسلام‌آباد نیز سلاح هسته‌ای دارد و می‌تواند در مقابل اسرائیل بجنگد.

اظهارات خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان، در پاسخ به اظهارات«موشه یعالون» وزیر جنگ پیشین اسرائیل صورت گرفته است که تهدید کرده«پاکستان را ویران می‌کند.»

گفتنی است که چندی پیش، پاکستان اعلام کرد برای مبارزه با داعش، نیروی زمینی به سوریه اعزام می‌کند و این موضوع سبب شد که وزیر جنگ پیشین اسرائیل تهدید کند که در صورت چنین اقدامی، اسرائیل، پاکستان را با سلاح هسته‌ای نابود می‌کند.

گرچه وزیر جنگ اسرائیل تهدید علیه پاکستان را تکذیب کرده، اما وزیر دفاع پاکستان پیام خود را از صفحه توییتر برنداشت.

خرم دستگیر خان وزیر تجارت پاکستان نیز در اظهارات خود گفت: اسلام‌آباد تلاش می‌کند روابط خود را با همه کشورها به‌جز هند و رژیم اسرائیل گسترش دهد.

وی افزود: هند و رژیم اسرائیل سعی دارند با ایجاد روابطی دوستانه تحرکات پاکستان در سطح منطقه را کمرنگ کنند.

از سوی دیگر، برخی از مقامات اسرائیلی نیز به هند سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار کرده‌اند که این موضوع نیز خشم پاکستانی‌ها را برانگیخته است.

هند و اسرائیل روابط نظامی نزدیک دارند و هر ساله در منطقه راجستان نزدیک مرز پاکستان رزمایش مشترک برگزار می‌کنند.

 

 

شماره خبر: ۱۷۴۲


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور