ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استطرح جدید عربستان و اسرائیل برای ناامن‌سازی سوریه

on .

پیروزی‌های سوریه در حلب و همکاری ایران، روسیه و ترکیه، خشم عربستان را به دنبال داشت و این کشور تلاش می‌کند با حمایت از گروه‌های تکفیری و دامن‌زدن به اقدامات تروریستی در مسیر حل سیاسی بحران سوریه، مانع‌تراشی کنند.

به نقل از رسانه‌های خارجی، نشریه"المنار" فلسطین نوشته است که تحولات مثبت در میدان‌های  نبرد سوریه و خنثی‌شدن طرح‌های تجزیه سوریه خشم نظام عربستان را در ریاض برانگیخته است. همکاری و مشورت میان ایران، روسیه و ترکیه برای حل بحران سوریه و پیروزی‌های ارتش سوریه و همپیمانان آن هم در این زمینه نقش داشت.

گفته می‌شود که نظام عربستان با همکاری برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و فرماندهان گروه‌های تکفیری، تلاش می‌کنند با بر هم‌زدن ثبات در سوریه در روند حل سیاسی بحران سنگ‌اندازی کنند؛ زیرا این طرف‌ها به حل بحران سوریه از راه سیاسی پایبند نیستند و خواهان ادامه جنگ گروه‌های تروریستی در سرزمین‌های سوریه هستند.

بر اساس گزارش‌ها، ریاض همواره در این زمینه با اسرائیل در ارتباط است. همان‌طوری که پیش از این نیز آنها برای سنگ‌اندازی در مسیر توافق هسته‌ای و قدرت یابی ایران سنگ‌اندازی می‌کردند.

این کشورها تلاش می‌کنند اقدامات مسکو و تهران برای حل سیاسی بحران سوریه را ناکام سازند.

آنها تلاش می‌کنند با دامن‌زدن به اقدام‌های تروریستی در بسیاری از شهرهای سوریه و هدف‌قراردادن نهادهای دولتی همه محاسبه‌ها را به هم بریزند و موازنه را در میدان‌های نبرد سوریه به سود خود رقم زنند.

بر این اساس، چه توافق آتش‌بس ادامه داشته باشد و یا اینکه نادیده گرفته شود، روزهای آینده بسیاری از مناطق سوریه مانند تدمر، ادلب، الرقه ، دیرالزور، حومه حلب و مناطق جنوبی درگیری‌های خونینی را شاهد خواهد بود؛ زیرا در این مناطق گروه‌های تروریستی حضور دارند که از پشتیبانی دولت شاهی عربستان برخوردار هستند.

 

 

 

شماره خبر: 1914


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور