ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استاوباما از امریکایی‌ها خواست که از دموکراسی دفاع کنند

on .

باراک اوباما، رییس جمهور امریکا در سخنرانی خدا حافظی‌اش در شیکاگو، از همه امریکایی‌ها خواست که از نظام دموکراتیک این کشور دفاع کنند.

اوباما تهدیدهایی که متوجه نظام دموکراتیک امریکا است، از جمله نابرابری اقتصادی، شکاف‌های نژادی و فرورفتن بخش‌های مختلف جامعه در حباب‌هایی که افکار و عقاید در آنها، بر یک مجموعه واقعیت‌های مشترک استوار نیست، هشدار داد.

او همچنین در این نطق از جمله به دستاوردهای دوران ریاست جمهوری اش پرداخت: زمانی که به شما گفتم ما با رکود اقتصادی مواجه‌ایم و آن را بر طرف خواهیم کرد، زمانی که گفتم روابط با کوبا را بر قرار خواهیم کرد، برنامه هسته‌ای ایران را متوقف خواهیم کرد و سرکرده یازده سپتامبر را خواهیم گرفت، تمامی این ها را انجام دادیم.

آقای اوباما در آخرین نطق خود با لحنی خوشبینانه صحبت کرد و گفت که انتقال مسالمت‌آمیز قدرت نقطه درخشان دموکراسی در امریکا است.

آقای اوباما درحالی به کار خود پایان می‌دهد که میزان رضایت از وی براساس نظرسنجی آسوشیتدپرس، مرکز تحقیقات امور دولتی ان او آر سی، ۵۷ درصد است که رقمی شبیه به بیل کلینتن هنگام ترک کاخ سفید است.

 

 

شماره خبر: ۱۹۸۷


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور