ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استپارلمان: جاسوسان خارجی در داخل نظام با تروریستان همکارند

on .

نمایندگان مجلس، حملات انتحاری روز گذشته در کابل، قندهار و هلمند را کار جاسوسان خارجی در نهادهای دولتی خواندند و از رییس جمهور و امنیت ملی خواستند تا آنان را افشا کنند.

به گزارش خبرگزاری دید،‌ نمایندگان مجلس گفتند که افرادی از داخل نظام برای انجام حملات انتحاری تروریستان، همکاری می‌کنند.

وژمه صافی، یک عضو مجلس گفت: جاسوس‌های خارجی در داخل نظام وجود دارند و حکومت تا هنوز نتوانسته است، افرادی که حمله کننده‌های انتحاری را در موترهای شیشه سیاه وارد محوطه‌های سبز امنیتی می‌کنند، بازداشت کنند.

شکیبا هاشمی عضو دیگر مجلس نیز حکومت را در غفلت و بی‌توجهی متهم کرد و گفت: رهبران حکومت وحدت ملی باید از داخل نظام اصلاحات بیاورند؛ مقام های امنیتی خودشان می‌گویند که دست‌هایی از داخل، باعث ضعف استخباراتی می‌شود، جلو این افراد باید جداً گرفته شود.

در همین‌حال، لالی حمیدزی، نماینده مردم قندهار، خواستار توقف روند صلح با طالبان شد.

وی گفت: باید از همه مردم خواسته شود که در دفاع از کشورشان برخیزند و با نهادهای امنیتی همکاری کنند، دیگر به مذاکره صلح نیاز نیست.

از سوی هم برخی نمایندگان، رییس جمهور غنی و آقای عبدالله را مسوول رخدادهای امنیتی در کشور خواندند و خواستار پاسخگویی آنان شدند.

غلام حسین ناصری، نماینده میدان وردک گفت: رییس جمهور غنی و آقای عبدالله مسوول درجه یک حوادث در کشور هستند.

 

 

شماره خبر: ۱۹۹۸


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور