ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استبرگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنری«جوانه‌ها» در مزار شریف

on . Posted in زنان

برخی از صنایع دستی و هنری بانوان، که از دوره‌های آموزشی فارغ شده‌اند، در مزار شریف به نمایش گذاشته شد

برخی از صنایع دستی و هنری بانوان، که از دوره‌های آموزشی فارغ شده‌اند، در مزار شریف به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری دید، حفیظه میرزایی، هماهنگ‌کننده برنامه توسعه رهبری زنان، به خبرنگاران گفت: در سال جاری آنان سه دوره آموزشی برای بانوان در بخش آموزش صنایع دستی، هنر و تولیدات مواد غذایی، زیر نام"جوانه‌ها " راه‌اندازی کرده‌اند و در هر دوره، 150 خانم این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند.

وی همچنان گفت: در حال حاضر، دور چهارم این آموزش‌ها شروع شده است و به‌طور عموم تا پایان سال 600 خانم  در این راستا آموزش خواهند دید .

میرزایی در ادامه گفت: تعدادی ازخانم‌ها با ابتکار خود، نمایشگاهی از صنایع دستی و هنری و مواد غذایی تولیدی را دایر کرده‌اند.

به باور وی، برگزاری این نمایشگاه، نشان‌دهنده استعداد و توانایی زنان برای فعالیت در بخش‌های اقتصادی می‌باشد .

سحر سادات، یکی ازبانوان شرکت‌کننده در این نمایشگاه، گفت: زنان و دختران آموزش‌های مختلفی را در بخش تولید انواع صنایع دستی و هنر رسامی و حکاکی فرا گرفته‌اند.

به باور وی، این خانم‌ها اکنون با به‌کارگیری هنر خود می‌توانند هم در جامعه نقش موثری داشته باشند وهم برای اقتصاد خود و خانواده کمک کنند .

این در حالیست که تولید صنایع دستی، غذایی، البسه و دیگر تولیدات دستی خانم‌ها در سال‌های اخیر در ولایت بلخ گسترش یافته است، اما اساسی‌ترین مشکل، نبود بازار فروش برای این محصولات است. کم‌شدن حضور نیروهای خارجی در کشور، کاهش تردد دیپلمات‌ها و جهان‌گردان خارجی به‌دلیل بدامنی افغانستان و بدترشدن شرایط اقتصادی مردم افغانستان از جمله عواملی است که سبب شده تا بازار فروش صنایع دستی مانند سال‌های قبل رونق نداشته باشد .

 

 

 

شماره خبر: ۲۰۰۱


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور