ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استشام خونین در قندهار

on . Posted in تحلیل

شهر قندهار، روز گذشته، گواه یک حمله مرگ‌بار بود که در آن شماری از مقامات حکومتی، تاجران و 5 تن از دیپلومات‌های امارات متحده عربی، کشته و زخمی شدند

شهر قندهار، روز گذشته، گواه یک حمله مرگ‌بار بود که در آن شماری از مقامات حکومتی، تاجران و 5 تن از دیپلومات‌های امارات متحده عربی، کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دید، صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار می‌گوید که در انفجار دیشب، عبدالعلی شمسی، معاون والی قندهار، شاه احمد سعید، رییس ارتباط خارجه ولایت قندهار، داکتر نذیر یما قریشی، دیپلمات افغان در امریکا و 5 دیپلومات دیگر کشته شده‌اند.

به گفته خپلواک، باز محمد جوزجانی، نماینده مردم جوزجان در پارلمان( از قوم عرب جوزجان) و سراج الدین سفری، عضو مجلس سنا نیز شامل کشته‌شده‌ها هستند.

 گفتنی است که همایون عزیزی والی ولایت قندهار، هاشم کرزی، پسر کاکای حامد کرزی، جمعه الکعبی، سفیر امارات متحده عربی در افغانستان و ۱۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس قندهار می‌گوید که مواد انفجاری در داخل مُبل‌ها جاسازی شده بود و زمانی انفجار داده شده که همایون عزیزی، والی این ولایت با جمعه الکعبی، سفیر امارات متحده عرب و شماری از مقامات دیگر، در دفتر کارش دیدار داشته‌اند.

گفته می‌شود که سفیر و دیپلمات‌های امارات متحده عربی برای گذاشتن سنگ بنای یک ساختمان یتیم‌خانه به ولایت قندهار سفر کرده بودند.

در همین حال، به دستور رییس جمهور غنی، محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان، برای بررسی حادثه دیروز، عازم قندهار شده است.

طالبان، مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته و وقوع این حمله را به اختلافات درون‌حکومتی، نسبت داده است.

 

 

شماره خبر: ۱۹۹۷


 

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور