ایران به دنبال سقوط حکومت عربستان نیست

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، می‌گوید:  ایران نه تنها در پی سقوط آل سعود نیست، بلکه مایل به مهار تلاش‌ها برای سرنگونی حکومت عربستان است

بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی مجلس نمایندگان تصویب شد

به گزارش خبرگزاری دید، بودجه سال ۱۳۹۶ پس از چندین بار ردشدن از سوی نمایندگان پارلمان امروز(دوشنبه، ۲۷ جدی) به تصویب رسید

روسیه خواستار صلح بین‌الافغانی است

وزارت خارجه روسیه، حملات تروریستی اخیر در شهرهای کابل و قندهار را محکوم کرده و خواستار صلح بین‌الافغانی میان حکومت و گروه طالبان شده استدولت افغانستان بازسازی قصر تاریخی دارالامان را آغاز کرد

on .

 

در روز آغاز بازسازی این قصر، رئیس جمهوری افغانستان به صورت نمادین نخستین جلسه کمیسیون عالی توسعه شهری افغانستان را در ویرانه این قصر برگزار کرد.

آقای غنی در مراسم امروز، دوشنبه ۱۰جوزا گفت که آغاز بازسازی قصر، شروع جدید برای افغانستان و تمام شهرهای این کشور خواهد بود.

او با اعتراض از روند کنونی ثبت املاک در افغانستان گفت که جایداد در افغانستان مصون نیست و ۹سال بعد باید هر فرد افغان دارای جایداد شرعی و قابل قبول باشد.

او گفت که داشتن قباله‌های غیر رسمی  باعث ایجاد مشکلات زیادی شده است، و تجارب جهانی نشان داده که تبدیل قباله عرفی به شرعی مقدار سرمایه‌گذاری در شهرها را چهار برابر کرده است.

آقای غنی خواستار شفافیت در توزیع زمین‌های شهری هم در بخش دولتی و هم خصوصی شد.

او با اشاره به اینکه ساختمان پارلمان افغانستان اکنون در دارالامان ساخته شده، گفت که قرار است دادگاه عالی این کشور نیز به منطقه دارالامان منتقل شود.

 

کابینه دولت وحدت ملی افغانستان در نشست ۱۹حوت تصویب کرده که قصر تاریخی دارالامان افغانستان در غرب شهر کابل باید با هزینه حدود ۱۶میلیون دلار بازسازی شود.

 

<image>bargozida</image>

شما مجاز به درج دیدگاه نیستید! شاید باید در سایت عضو و یا وارد شوید.

تصاویر برگزیده

  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور
  • افتتاح بازسازی قصر دارالمان توسط رییس جمهور