آخرین اخبارامنیت و حوادثهند

آتش‌سوزی در هند، دست کم ۴۰ کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت

مسئولان رسمی در هند گفته‌اند که در اثر آتش‌سوزی در یک کارخانه در پایتخت این کشور، دست کم ۴۰ نفر کشته شده و بیش از ۵۰ نفر دیگر زخم برداشته است.

مسئولان رسمی در هند گفته‌اند که در اثر آتش‌سوزی در یک کارخانه در پایتخت این کشور، دست کم ۴۰ نفر کشته شده و بیش از ۵۰ نفر دیگر زخم برداشته است.
به نقل از بی بی سی، این آتش‌سوزی در ساعات اولیه روز یکشنبه صبح در قسمت قدیمی شهر به وقوع پیوست و موترهای آتش‌نشانی بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.
به گفته نیروهای امدادی، صدها نفر از کارگران در ساختمان‌های چندین طبقه این کارخانه در آن زمان در خواب بودند و همین امر امکان بالا بردن تلفات انسانی این آتش‌سوزی را بیشتر کرده است.
آمیت شاه وزیر کشور هند این حادثه را «از دست دادن تاسف‌بار جان‌های گرانبها» توصیف کرده است.
نارندرا مودی نخست وزیر هند گفته است که مقامات و مسئولان «تمامی امکانات و خدمات را برای کنترل این آتش‌سوزی در محل در اختیار خواهند داشت.»
گفته شده، محلی که این کارخانه در آن واقع شده در نقطه‌ای از شهر قرار دارد که مغازه‌ها و کارگاه‌های کوچک بسیاری در آن قرار دارند و راه‌های باریکی برای دسترسی به محل حادثه وجود دارد، همه این مسئله موجب شد تا دسترسی به محل حادثه سخت‌تر شود.
تا ساعت ۹ و نیم صبح حداقل ۵۶ تن بر اثر این حادثه به بیمارستان منتقل شده است.
مسئول اداره آتش‌نشانی هند به یک رسانه محلی گفته است که اکثر کسانی که بیمارستان منتقل شده‌اند «براثر استشمام دود در حالت بیهوشی بوده‌اند.»
هنوز دلیل اصلی بروز این آتش‌سوزی مشخص نشده و تحقیقات در این خصوص در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا