آخرین اخباراسلایدشوپاکستانجهانسیاستمنطقه

آژانس تحقیقاتی فدرال پاکستان:

آصف‌علی زرداری و خواهرش ممنوع‌الخروج هستند

آژانس تحقیقاتی فدرال پاکستان (FIA)، آصف‌علی زرداری رییس جمهور پیشین پاکستان و خواهرش فریال طالپور را در پیوند به قضیه‌ اتهام پول‌شویی ممنوع‌الخروج اعلام کرد.آژانس تحقیقاتی فدرال پاکستان (FIA)، آصف‌علی زرداری رییس جمهور پیشین پاکستان و خواهرش فریال طالپور را در پیوند به قضیه‌ اتهام پول‌شویی ممنوع‌الخروج اعلام کرد.
به نقل از جیونیوز، در کنار آقای زرداری ۷ تن دیگر نیز شامل این فهرست است. در گزارش این شبکه خبری آمده است که اداره ‌( FIA ) در هفته‌ گذشته قضیه‌ای را در شهر کراچی این کشور ثبت کرده است که در آن یک رسوایی پول‌شویی از ۳۵ میلیارد کلدار پاکستانی اشاره شده است.
مسئولان آژانس تحقیقاتی فدرال گفته‌اند که حدود ۳۲ تن را در پیوند به پرداخت میلیاردها کلدار پاکستانی از طریق حساب‌های بانکی جعلی بررسی خواهند کرد.
تحقیقات آژانس تحقیقات فدرال زمانی آغاز شد که واحد نظارت مالی بانک دولتی پاکستان در ماه جنوری سال جاری گزارشی مبنی بر مشارکت در ده حساب بانکی ایجاد کرد.
بر اساس این گزارش، مبلغ ذکرشده از پول سیاه و رشوه‌ستانی‌های گوناگون جمع‌آوری شده است؛ اما با وجود این معاملات بزرگ، مسؤولان بانک‌های دخیل در این قضیه هیچ گاه به مقامات مربوطه از جمله FIA گزارش نداده‌اند.
گفتنی است که در چند روز گذشته، دیوان عالی پاکستان، محمد نوازشریف نخست‌وزیر پیشین این کشو را نیز به اتهام فساد مالی به ده سال زندان محکوم کرده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا