آخرین اخباراسلایدشوجهان

آلمان؛ نیم قرن تجاوز جنسی در کلیسا


نزدیک به ۵۵۰ تن از نوجوانان یکی از گروه‌های کر وابسته به کلیسای کاتولیک آلمان قربانی آزار جنسی بوده‌اند.
بررسی پرونده مربوط به آزار جنسی نوجوانان کلیسای رگنسبورگ ایالت بایرن آلمان از سال ۲۰۱۰ آغاز شد و به گفته اولریش وبر، وکیل پرونده طی سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۹۰ دست‌کم ۵۴۷ کودک وابسته به گروه کر این شهر قربانی بدرفتاری‌های مختلف از جمله محرومیت غذایی، تنبیه بدنی و تجاوز هستند.
به نقل از یورونیوز، براساس گزارشی که امروز سه‌شنبه منتشر شده تعداد موارد تجاوز بیش از دو برابر تعدادی است که پیش‌تر در جنوری ۲۰۱۶ گزارش شده بود.
در فبروری سال ۲۰۱۵ تعداد قربانیان آزار جنسی ۷۲ مورد و در جنوری سال بعد این تعداد به ۲۳۱ مورد افزایش یافت. وکیل پرونده احتمال می‌دهد که رقم مذکور به ۷۰۰ مورد برسد.
کلیسای کاتولیک در نظر دارد به هر یک از قربانیان بین پنج تا ۲۰ هزار یورو به عنوان غرامت بپردازد.
اسقف رگنسبورگ در واکنش به این گزارش طی بیانیه‌ای گفت:« همه ما اشتباهاتی داشتیم و چیزهای زیادی یاد گرفته‌ایم.»
در بخش‌هایی از این گزارش به تجربه‌های تلخ قربانیان طی این سال‌ها اشاره شده و از گروه کری که قدمتش به سال ۱۹۷۵ میلادی می‌رسد به عنوان زندان، جهنم و اردوگاه کار اجباری یاد شده و قربانیان نیز این سال‌ها را بدترین دوران زندگی خود توصیف کرده‌اند که با ترس، خشونت و زجر فراوانی همراه بوده است.
طی سال‌هایی از نیم قرن آزار جنسی در شهر رگنسبورگ، راتزینگر برادر پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر سابق کاتولیک‌های جهان سرپرستی این گروه کر معروف را برعهده داشته است.
به گفته وکیل پرونده راتزینگر ۹۳ ساله از آنچه روی داده اطلاع داشته و چشم‌هایش را به روی واقعیت بسته بود. وی می‌افزاید حاکمیت «فرهنگ سکوت» با هدف حفاظت از سلطه نهاد کلیسا مانع از آن می‌شده که قربانیان تجربیات خود را بیان کنند و یا لب به اعتراض بگشایند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا