آخرین اخبارافغانستانروند صلحسیاستصلح

آمادگی برای نشست صلح ترکیه؛ اتمر با مشاور وزیر خارجه امریکا رایزنی کرد

وزیر امور خارجه کشور در گفت‌وگوی تیلفونی با مشاور وزیر خارجه امریکا در رابطه به روند صلح و تقویت‌ همکاری‌های استراتژیک بین دو کشور گفت‌وگو کرد.


به گزارش خبرگزاری دید، وزارت امور خارجه کشور به تازگی در بیانیه‌ای گفت که حنیف اتمر وزیر خارجه در تماس تیلفونی با «دیریک شولی» مشاور وزارت خارجه ایالات متحده در مورد آخرین تحولات روند صلح و برگزاری گفت‌وگوهای صلح در ترکیه تبادل نظر کردند.
در بیانیه آمده است: وزیر امور خارجه در مورد آخرین تحولات در خصوص روند صلح به ‌ویژه برگزاری دور بعدی گفت‌وگوها در ترکیه و طرح صلح جمهوری اسلامی افغانستان برای دستیابی به راه‌حل سیاسی همه‌ شمول در مطابقت به قانون اساسی معلومات داد.
وزیر امور خارجه همچنان بر تحقق خواست و داعیۀ برحق مردم و دولت افغانستان برای حفظ ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشری به‌ویژه حقوق زنان تأکید کرد.
اتمر تداوم حمایت‌ها و همکاری‌های ایالات متحده را با دولت افغانستان در راستای تقویت هرچه بیشتر اجماع جهانی به ‌منظور استقرار آتش‌بس و تأمین صلح پایدار در کشور، با اهمیت خواند.
مشاور وزیر خارجهٔ امریکا نیز با قدردانی از تلاش‌های دولت افغانستان در راستای تقویت اجماع ملی، منطقه‌‌ای و بین‌المللی در جهت تأمین صلح پایدار در افغانستان، از تداوم حمایت‌های همه‌جانبه کشورش با مردم و دولت افغانستان در راستای تأمین صلح پایدار و عادلانه در افغانستان، به وزیر امور خارجه کشور، اطمینان داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا