آخرین اخباراجتماعافغانستاناقتصاد و توسعهفرهنگ و دانش

رییس اطلاعت و فرهنگ هرات:

آمار گردشگران خارجی و داخلی در هرات افزایش یافته است

روز گذشته برای نخستین‌بار یک کاروان گردشگر زیر نام «صلح» از جاذبه‌های گردشگری و گنجینه‌های تاریخی ولسوالی گذره و قریه زیارتجای ولایت هرات بازدید کرد.روز گذشته برای نخستین‌بار یک کاروان گردشگر زیر نام «صلح» از جاذبه‌های گردشگری و گنجینه‌های تاریخی ولسوالی گذره و قریه زیارتجای ولایت هرات بازدید کرد.
به گزارش خبرگزاری دید، آریا رئوفیان رییس اطلاعات و فرهنگ هرات گفت: این کاروان به هدف رشد صنعت توریزم/ گردشگری داخلی با شعار صلح از ولسوالی گذره بازدید و حمایت خود را از گفت‌وگوهای صلح اعلام کردند.
رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، از تمام جوانان به خصوص باشنده‌گان زیارتجا خواست تا توجه و ابتکار عمل بیشتری را در جهت حفظ و نگهداشت آثار تاریخی و گنجیه‌های تمدنی داشته باشند.
آقای رئوفیان همچنان وضعیت جاذبه‌ها و بناهای تاریخی این ولایت را به تناسب سال‌های قبل امیدوار کننده خواند و از مقامات محلی و مرکزی خواهان مرمت و بازساری این آثار تاریخی کهن شد.
رییس اطلاعات و فرهنگ هرات افزود، حضور گردشگران و سیاحان خارجی و داخلی در مقایسه با سال‌های گذشته در این ولایت افزایش چشمگیر یافته است.

مسجد جامع زیارتجا بعد از مسجد جامع بزرگ هرات دومین مسجد جامع تاریخی و بزرگ افعانستان است که در دو سال گذشته با مصرف هژده میلیون افعانی از بودجه وزارت اطلاعات و فرهنگ مرمت و بازسازی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا