آخرین اخبارجهانخبر های مهمسیاست

ادامه ماموریت صلح؛ دور تازه سفرهای خلیلزاد آغاز شد

وزارت خارجه امریکا از آغاز دور تازه سفرهای زلمی خلیلزاد نماینده ویژه این کشور برای صلح افغانستان خبر داده است.

وزارت خارجه امریکا از آغاز دور تازه سفرهای زلمی خلیلزاد نماینده ویژه این کشور برای صلح افغانستان خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری دید، زلمی خلیلزداد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان برای ادامه ماموریتش راهی افغانستان و قطر شده است.
وزارت خارجه امریکا در خبرنامه‌ای گفته است که این سفر آقای خلیلزاد بخشی از تلاش‌های این کشور برای آوردن صلح و ثبات در افغانستان است که از تاریخ ۲۲ جولای تا ۱ اگست سال روان میلادی ادامه خواهد داشت.
بر اساس این خبرنامه، آقای خلیلزاد در کابل با حکومت افغانستان در مورد ادامه روند صلح به شمول تشکیل تیم مذاکره کننده که در نشست بعدی میان‌افغانی اشتراک کنند.
فرستاده ویژه امریکا با نمایندگان جامعه مدنی به شمول گروه‌های مدافع حقوق زنان نیز گفت‌وگو خواهد کرد.
در خبرنامه آمده است که آقای خلیلزاد پس از سفر به کابل، با نمایندگان گروه طالبان گفت‌وگوها در قطر را از سر خواهد گرفت.
آقای خلیلزاد دو هفته پیش در دور هفتم مذاکرات صلح در دوحه شرکت کرد که به گفته وی«هفتمین دور موفق‌ترین دوره نسبت به هفت دوره دیگر است که پیش‌رفت زیاد صورت گرفته است اما کار ختم نیست.»
پس از آن، یک نشست دو روزه میان هیئت کابل و نمایندگان طالبان در دوحه، پایتخت قطر برگزار شد که در آن طالبان برای «کاهش خشونت» در افغانستان توافق کردند.
در این نشست بین‌الافغانی، طالبان توافق کردند که جنگجویان این گروه بالای مراکز آموزشی، مکاتب، بازارها، بندهای آب، مساجد و محل کار مردم حمله نکنند.
گفتنی است که پیش از این زلمی خلیلزاد و هیئت مذاکره کننده طالبان در هفت دور روی روند صلح افغانستان در دوحه گفت‌وگو کردند. این دور از گفت‌وگوهای آقای خلیلزاد با طالبان هشتمین دور مذاکرات صلح خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا