آخرین اخبارافغانستانسیاست

از قطع برق وارداتی ایران به هرات باید جلوگیری شود/ طرفین ملزم به رعایت توافق هستند

محمد آصف رحیمی والی هرات در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات، خواهان اقدام جدی در امر جلوگیری از قطع برق وارداتی برای باشنده‌گان شهر هرات شد.محمد آصف رحیمی والی هرات در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات، خواهان اقدام جدی در امر جلوگیری از قطع برق وارداتی برای باشنده‌گان شهر هرات شد.
به گزارش خبرگزاری دید، والی هرات ضمن ابراز قدردانی از همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران در طول سالیان گذشته، به مشکلات شهروندان هرات از ناحیه قطع برق در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: قطع برق در کنار خساره‌مند ساختن صاحبان کارخانجات تولیدی، مشکلات جدی را به شهروندان بویژه افراد بی‌بضاعت به بار آورده است.
والی هرات افزود:« بر اساس توافقی که بین دولت افغانستان و ایران به امضا رسیده است، طرفین ملزم به رعایت مواد این توافق‌نامه می‌باشند.»
او گفت: دولت افغانستان مطابق این توافق‌نامه قیمت برق را بدون تاخیر پرداخت کرده است، تقاضای ما از دوستان ایرانی نیز این است تا انرژی برق مورد نیاز شهروندان را بدون سکتگی تأمین کنند.
در بخشی ازین نشست، همچنان پیرامون موضوعات مورد علاقه، از جمله پیشرفت کار احداث خط آهن هرات – خواف، ایجاد سهولت در امر توزیع ویزای سفر به ایران، توسعه همکاری‌های اقتصادی و گسترش فعالیت کمیته اقتصادی نیزبحث و تبادل نظر شد.
سرکنسول ایران در هرات از مقام ولایت رسماً دعوت نمود تا در فرصت مناسب در رأس یک هیات از مسئولان ادارات دولتی به شهر مشهد کشور ایران سفر نمایند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا