آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمسیاستصلح

محمد حنیف اتمر:

از هیچ نامزد مشخصی حمایت نمی‌نمایم/ برای تامین صلح عادلانه و با عزت تلاش می‌کنیم

محمد حنیف اتمر رییس تیم انتخابات صلح و اعتدال اعلام کرد، در انتخابات پیشرو موقف بی‌طرفی را اختیار کرده و از هیچ کاندید مشخصی حمایت نمی‌نمایم.

محمد حنیف اتمر رییس تیم انتخابات صلح و اعتدال اعلام کرد، در انتخابات پیشرو موقف بی‌طرفی را اختیار کرده و از هیچ کاندید مشخصی حمایت نمی‌نمایم.
به گزارش خبرگزاری دید، تیم صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر با نشر اعلامیه‌ای گفته است: نظر به دلایلی که قبلاً طی اعلامیه‌های متعدد توضیح گردیده مبنی بر عدم مساعد بودن شرایط تخنیکی، سیاسی و امنیتی برای برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری و خطر کشیده شدن کشور به بی‌ثباتی عمیق سیاسی به موجب عدم پذیریش نتیجه یک انتخابات غیر شفاف و عادلانه، تیم صلح و اعتدال از اشتراک در روند مبارزات انتخابات خود داری نموده است.
اعلامیه به نقل از آقای اتمر می‌افزاید: در ماه‌های گذشته پیوسته پیشنهاد کردیم که انتخابات برای یک مدت معین چند ماهه به‌تعویق بیافتد تا دولت و رهبری سیاسی و جامعه مدنی کشور بتوانند در اجماع و هماهنگی کامل از یک سو شرایط برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و افغانستان شمول را مساعد ساخته و از سوی دیگر با یک موضع واحد ملی روند صلح را در چهارچوب جمهوری اسلامی افغانستان به کامیابی برسانند. متاسفانه این پیشنهادات پذیرفته نشدند.
متن کامل اعلامیه تیم صلح و اعتدال:
بسم الله الرحمن الرحیم
اعلامیه در مورد روند انتخابات
۲ میزان ۱۳۹۸ – کابل
طوریکه هموطنان عزیز مطلع اند،‌ نظر به دلایلی که قبلاً طی اعلامیه‌های متعدد توضیح گردیده مبنی بر عدم مساعد بودن شرایط تخنیکی، سیاسی و امنیتی برای برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری و خطر کشیده شدن کشور به بی‌ثباتی عمیق سیاسی به موجب عدم پذیریش نتیجه یک انتخابات غیر شفاف و عادلانه، تیم صلح و اعتدال از اشتراک در روند مبارزات انتخابات خود داری نموده است.
در ماه‌های گذشته پیوسته پیشنهاد کردیم که انتخابات برای یک مدت معین چند ماهه به‌تعویق بیافتد تا دولت و رهبری سیاسی و جامعه مدنی کشور بتوانند در اجماع و هماهنگی کامل از یک سو شرایط برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و افغانستان شمول را مساعد ساخته و از سوی دیگر با یک موضع واحد ملی روند صلح را در چهارچوب جمهوری اسلامی افغانستان به کامیابی برسانند. متاسفانه این پیشنهادات پذیرفته نشدند.
با توجه به اینکه پروسه انتخابات ریاست‌ جمهوری به روزهای پایانی خود نزدیک می‌‌شود، من در حالیکه بر باور عمیق خود بر اصل انتخابات به مثابه یک روند مهم ملی و مردم سالاری تاکید کرده و به حق هموطنان عزیز، همکاران و متحدین گرامی خود که با اراده آزاد در انتخابات اشتراک ورزند احترام قایل هستم،‌ می‌خواهم تصمیم خود را مبنی بر عدم اشتراک در رقابت‌های انتخابات به تاریخ۶ میزان۱۳۹۸، با حفظ حق خود به حیث کاندید در صورتیکه انتخابات به‌تعویق بیافتد، یکبار دیگر به سمع هموطنان عزیز خود برسانم. همچنان تصریح می‌نمایم که در انتخابات پیشرو موقف بی‌طرفی را اختیار کرده و از هیچ کاندید مشخصی حمایت نمی‌نمایم.
بدینوسیله می‌خواهم از تمام افراد و چهره‌‌های محترم سیاسی، احزاب و تشکل‌های اجتماعی و فرهنگی، شخصیتهای ملی و مطرح کشور، زنان و جوانان و تمام اقشار مردم که در حمایت از تیم صلح واعتدال به عنوان یکی از دسته‌های مهم انتخاباتی زحمت کشیدند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند مراتب امتنان خویش را اعلام می‌کنم.
من به صفت یک فرزند این وطن و عشق که به مردم و کشور خود دارم ، در صف خدمت برای بهروزی مردم افغانستان، استحکام حق ، عدالت ، مردم سالاری، حكومت داری مسئولانه و پیشرفت کشور عزیزم، يكجا با همراهان و متحدين وطن دوست خويش مثل همیشه قرار داشته و به بذل مساعی خویش در جهت تامین صلح عادلانه و با عزت در چهارچوب جمهوری اسلامی افغانستان ادامه خواهيم داد.
دفتر مطبوعاتی محمد حنیف اتمر – کابل

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا