آخرین اخباراسلایدشوافغانستانحکومتسیاست

استخدام‌های پنهانی تورم تشکلاتی به بار آورده است

محمداشرف غنی رییس جمهور کشور در نشست والیان و وزیران بخش توسعه‌ای و زیربنایی، اعلام کرده است که استخدام‌های پنهانی در تمام وزارت‌خانه‌ها و ولایت‌ها وجود دارد و این امر سبب تورم تشکیلاتی و نبود کیفیت در ارایه خدمات شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، آقای غنی در این نشست گفته است که به استخدام پنهانی باید پایان داده شود و همه تبدیلی‌ها و استخدام‌ها بر اساس اصول و قواعد انجام شود.
ریاست جمهوری با نشر یک خبرنامه اعلام کرده است که نشست والیان و وزیران بخش توسعه‌ای و زیربنایی، پیش از چاشت پنج‌شنبه (۱۲ثور) در ریاست جمهوری برگزار شده بود. والیان در این نشست وضعیت کلی ولایت‌های کشور را تحلیل کرده و به ریاست جمهوری و وزیران بخش توسعه و زیربنا گزارش داده‌اند.
از سویی دیگر، اشرف غنی در این نشست گفته نیاز است که یک تصویر واضح و کلی از وضعیت ولایت‌ها به وجود بیاید تا بر مبنای آن اولویت‌ها در هر ولایت مشخص و طبق آن برنامه‌های توسعه‌ای برنامه‌ریزی شود.
به نقل از خبرنامه، رییس جمهور غنی از چگونگی و نحوه‌ ارتباط وزارت‌خانه‌ها و ادارات مرکزی با واحدهای محلی انتقاد کرده و گفته است که ارتباط بین واحدهای مرکزی با ولایت‌ها مشکل دارد و این امر سبب شده است که ادارات مرکزی و محلی در نبود معلومات قرار داشته باشند.
در این نشست، آقای غنی بر افزایش نقش و صلاحیت‌های ادارات محلی تاکید کرده و گفته است که در تشکیلات ادارات مرکزی و محلی تجدید نظر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا