آخرین اخبارجهانسیاست

اظهارات موهن مقامات هندی به پیامبر اسلام از سوی امریکا محکوم شد


خبرگزاری دید: به دنبال توهین سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اسلام که منجر به محکومیت شدید و برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی در اکثر کشورهای اسلامی شد، امریکا نیز در بیانیه‌ای این گفته‌ها را محکوم کرد.


به نقل از روسیا الیوم، ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه امریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که امریکا گفته‌های موهن نپور شرما سخنگوی حزب حاکم بهارتیا جاناتا علیه پیامبر اسلام را محکوم می‌کند.
وی گفت کشورش از محکوم کردن و تعلیق شارما توسط حزب حاکم هند به خاطر این گفته‌ها خرسند است.
این مقام امریکایی افزود: مرتباً نگرانی‌هایی مربوط به حقوق بشر را با دولت هند در سطوح بالا از جمله آزادی مذهب یا عقیده مطرح می‌کنیم و هند را تشویق می‌کنیم که احترام به حقوق بشر را ترویج کند.
در ۲۶ می نپور شرما سخنگوی حزب حاکم، در یک برنامه تلویزیونی در مورد پیامبر اسلام اظهاراتی را بیان کرد که جرقه تظاهراتی را در سراسر جهان اسلام برانگیخت.
در واکنش به این اظهارات، حزب حاکم در بیانیه‌ای احترام خود را به همه ادیان اعلام کرد و توهین به هر شخصیت مذهبی را به شدت محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: حزب حاکم ضمن تعلیق عضویت سخنگوی خود به دلیل اظهارات توهین آمیز وی به پیامبر اسلام، اعلام می‌کند به شدت با هر ایدئولوژی که به هر فرقه یا مذهبی توهین یا تحقیر کند، مخالف است و حزب این گونه افراد یا ایدئولوژی را تبلیغ نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا