آخرین اخبارسیاستمنطقه

عمران خان:

افراطیت در پاکستان نتیجه مشارکت این کشور در جهاد افغانستان است

نخست وزیر پاکستان گفته که پیدایش افراطی‌گری در این کشور پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان صورت گرفت و نیز یکی از پیامدهای جهاد در افغانستان است.

عمران خان
به گزارش خبرگزاری دید، عمران خان نخست وزیر پاکستان امروز سه شنبه(۲۳جدی) با اشاره به کشته شدن۱۱ هزاره در ایالت بلوچستان این کشور در حمله گروه تروریستی داعش گفت: این رویداد ناشی از میراث دهه ۸۰ میلادی و وقتی است که جهاد در افغانستان آغاز شد، اوایل دهه ۸۰، زمانی که پاکستان در جهاد مشارکت کرد.
همچنان آقای خان افزود، یکی از بدترین پیامدهای جهاد در افغانستان پیدایش افراطی‌گری در پاکستان بود.
وی در ادامه گفت:«پس از خروج قدرت‌های خارجی از افغانستان گروه‌های شبه‌نظامی باقیمانده در منطقه صدمات زیادی به پاکستان وارد کردند، بویژه با هدف قرار دادن جامعه شیعه هزاره در این کشور».
او خاطر نشان کرد که «جامعه شیعه هزاره در بلوچستان توسط این گروه‌های فرقه‌گرای افراطی مورد هدف قرار گرفت».
از سویی هم، نخست‌وزیر پاکستان با متهم کردن هند به حمایت از گروه داعش گفته که گسترش ناامنی در پاکستان «هدف اعلام شده» دولت هند است.
این در حالی است که نخست‌وزیر پاکستان پیش از این نیز با مخالفت از خروج ناگهانی نیروهای خارجی از افغانستان تصریح کرده بود که این کشورها «باید از وسوسه تعیین جدول زمانی غیر واقعی خودداری کنند؛ زیرا خروج شتاب‌زده نیروهای بین‌المللی از افغانستان غیرعاقلانه است».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا