آخرین اخباراسلایدشوافغانستانامنیت و حوادثحکومتخبر های مهممنطقه

افشاگری تازه روند‌سبز؛ مشخصات ۴۹ مقام استخبارات طا-لبان

خبرگزاری دید: روند سبز به رهبری امراالله صالح، معاون رئیس‌جمهور سابق افغانستان، نام، وظیفه و شماره تماس ۴۹ نفر از رهبری ریاست عمومی استخبارات طا-لبان را افشا کرد. روند سبز این افراد را «تروریستان نقاب‌پوش و ستم‌گران ضد ملی» خوانده است.

روند سبز امروز (۳۰ حمل)به ادامه ی افشاگری های خود در معرفی چهره های ارشد و همکار با طا-لبان در بیانیه ای فهرستی را نشر کرده است که در آن نام اشخاصی چون ؛ مولوی عبدالله غزنوی رئیس دفتر ریاست عمومی استخبارات، داکتر بشیر رئیس ریاست ضدجاسوسی، حفیظ‌الله گوهر رئیس ریاست کشف سرحدی و خارجی، مولوی مستقیم راهب رئیس کشف و استخبارات وزارت دفاع و مفتی عبدالهادی رئیس استخبارات طا-لبان در ولایت پنجشیر آمده است.

روند سبز در بیانیه خود نوشته است: «می‌خواهیم طلسم ظلم و ستم و روش ضد ملی طالب را با کار تبلیغاتی به تمسخر بگیریم و روحیه مبارزه را تقویت ببخشیم.»

به گفته این جریان به رهبری امرالله صالح، طالبان «فاقد مشروعیت، فاقد سواد، فاقد دید ملی و ناتوان از آن‌ اند که به اسارت‌گیری چهل ملیون انسان افغانستان ادامه دهند.»

طالبان هنوز به این گزارش روند سبز واکنش نشان نداده است.

روند سبز افغانستان به رهبری امرالله صالح در روزهای گذشته نیز اطلاعات مهمی مثل فهرست رهبری وزارتخانه‌های دفاع و داخله، بودجه سال ۱۴۰۳ وزارت دفاع و شمار هواپیماهای تحت کنترول طا-لبان را افشا کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا