آخرین اخبارامنیت و حوادثجهانسیاست

انتخابات امریکا؛ ناآرامی در فیلادلفیا و اعلام حکومت نظامی

به دنبال ناآرامی‌های اخیر شبانه در پیوند به کشته شدن یک مرد سیاه‌پوست از سوی پولیس فیلادلفیا، مقامات این شهر حکومت نظامی اعلام کردند.
به نقل از یورونیوز، بنا به اعلام مقامات فیلادلفیا مقررات منع رفت و آمد در این شهر از ساعت ۹ شامگاه چهارشنبه شب آغاز شده و تا شش صبح پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

ناآرامی ها در فیلادلفیا که با غارت فروشگاه‌ها همراه بود به دنبال کشته شدن والتر والس جونیور، مرد سیاهپوست ۲۷ ساله در روز دوشنبه آغاز شد. او پس از آنکه دو مامور پولیس در خیابان با وی درگیر شدند به ضرب گلوله ماموران جان خود را از دست داد.
اعتراض‌ها به مرگ والتر والس جونیور که به گفته وکیل خانواده‌اش از بیماری روانی «دوقطبی» رنج می‌برد موجب شد تا شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا دو شب ناآرام را سپری کند.
این ناآرامی‌ها در حالی روی داد که انتخابات ریاست جمهوری امریکا قرار است روز سه شنبه آینده برگزار شود. ایالت پنسیلوانیا یکی از ایالت‌های کلیدی در انتخابات پیش رو محسوب می‌شود. رقابت فشرده‌ای بین دونالد ترامپ رییس جمهور کنونی ایالات متحده و جو بایدن، رقیب دموکرات وی در این ایالت در جریان است.
دونالد ترامپ در واکنش به ناآرامی‌های فیلادلفیا گفته است که شهردار دموکرات این شهر مسئول خشونت‌های روی داده است. نامزد جمهوری‌خواهان پس از اعتراض‌ها به مرگ جورج فلوید، مرد سیاهپوستی که به دست پولیس شهر مینیاپولیس کشته شد از شعار «قانون و نظم» در کارزار انتخاباتی خود استفاده می‌کند.
در مقابل جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آن کشور خواستار توقف «خشونت و غارتگری ها» در فیلادلفیا شده است.
همزمان با اعلام حکومت نظامی شبانه در شهر فیلادلفیا تعداد نامشخصی از نیروهای گارد ملی امریکا نیز به این شهر اعزام شده اند. تام وولف، فرماندار دموکرات پنسیلوانیا تائید کرده که خواستار حضور نیروهای گارد ملی در فیلادلفیا شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا