آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمسیاست

طالبان:

اگر امریکا از افغانستان خارج نشود، اخراجش می‌کنیم

معاون سیاسی گروه طالبان در تازه‌ترین اظهارات در مورد حضور امریکا در افغانستان گفته است که اگر این کشور خارج نشود، اخراجش خواهند کرد از افغانستان.

معاون سیاسی گروه طالبان در تازه‌ترین اظهارات در مورد حضور امریکا در افغانستان گفته است که اگر این کشور خارج نشود، اخراجش خواهند کرد از افغانستان.
ملاعبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان و رئیس تیم مذاکره کننده این گروه بر ضرورت خروج امریکا از افغانستان تاکید کرد.
وی که با شبکه امریکایی P.B.C مصاحبه می‌کرد، بار دیگر بر موضع طالبان تاکید کرد و گفت: امریکا یک روز به بهانه حضور و فعالیت اسامه بن لادن رهبر سازمان القاعده به کشور ما لشکرکشی کرد در حالی که خود آن‌ها با کماندوهای ویژه، وی را در خانه امنی در کشور همسایه (پاکستان) به قتل رساندند. حال با از میان رفتن آن هدف و اعتراف به اشتباه بزرگ در لشکرکشی و اشغالگری ۱۸ ساله افغانستان زمان خروج از وطن ما فرا نرسیده است؟!
ملا برادر افزود: جنگ وقتی به پایان می‌رسد که تمامی نیروهای نظامی امریکایی از افغانستان خارج شوند و در این مورد ما هرگز به ان‌ها التماس نمی‌کنیم بلکه اگر همچون اشغالگران ارتش سرخ خود نروند، آن‌ها را مجبور به خروج خواهیم کرد حال می‌خواهد هرچند سال به طول انجامد.
وی ادامه داد: پس از خروج نیروهای امریکایی، طالبان قادر است با تشکیل دولت موقت در کابل، دیگر مشکلات باقی مانده یعنی شکست دادن اعضای داعش در افغانستان و معیشت مردم را حل و فصل نماید.
معاون سیاسی رهبر طالبان تاکید کرد که اگر امریکا نباشد طرف‌ها در افغانستان حتماً بین خود به توافق می‌رسند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا