آخرین اخبارایرانجهانخبر های مهمسیاست

ایران حملات انگلیس و امریکا را بر یمن محکوم کرد

خبرگزاری دید: وزارت خارجه ایران در واکنش به حملات بامداد روز جمعه امریکا و انگلیس بر یمن، آن را محکوم کرده و حمایت از حملات رژیم اسراییل علیه مردم فلسطین خوانده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه (۲۲جدی) حملات نظامی بامداد امروز امریکا و انگلیس به چند شهر یمن را شدیداً محکوم کرد و آن را اقدامی خودسرانه، نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی یمن و نقض قوانین و مقررات و حقوق بین‌الملل دانست.

کنعانی افزود، این حملات نظامی در راستای استمرار حمایت کامل امريکا و انگلیس در حدود صد روز گذشته از جنایات جنگی رژیم اسراییل علیه ملت فلسطین و شهروندان مظلوم و تحت محاصره کاملِ نوار غزه صورت می‌گیرد.

کنعانی با تاکید بر اینکه این حملات خودسرانه نتیجه‌ای جز دامن زدن به ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه نخواهد داشت، افزود؛ در حالی‌که رژیم اسراییل همچنان به حملات و جنایات جنگی خود در نوار غزه و کرانه باختری در فلسطین ادامه می‌دهد، امریکا و انگلیس در صدد هستند با گسترش چتر حمایتی خود از رژیم اسراییل، توجه مردم جهان را از جنایات این رژيم جعلی، جنایتکار و متجاوز علیه مردم فلسطین منحرف سازند.

کنعانی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای تکرار این گونه حملات خودسرانه برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، از جامعه جهانی خواست با واکنش‌ها و اقدامات مسئولانه، از گسترش دامنه‌های جنگ، بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه جلوگیری نمايند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا