آخرین اخبارورزش

این مرد دیگر گول نمی‌زند!

رونالدو در فصل جاری تنها یک‌بار در لالیگا موفق به گول‌زنی شده و از ۵۵ ضربه آخر او تنها یکی به چارچوب نشسته است، آماری که تفاوت معناداری با دوران حرفه‌ای و درخشان این ستاره پرتگالی دارد.


شاید نگران‌کننده‌تر از نتایج ضعیف رئال مادرید، فاصله گرفتن کریستیانو رونالدو از روزهای اوج باشد.
با توجه به نمایش درخشانی که رونالدو در مقطع پایانی فصل گذشته از خود به نمایش گذاشت، تصور عمومی بر آن بود که ستاره پرتگالی آن روند را به فصل جاری نیز تعمیم خواهد داد، اما محرومیت ۵ جلسه‌ای بعد از درگیری با داور در دیدار برابر بارسا، باعث شد روند گول نزدن‌های رونالدو تا امروز ادامه داشته باشد.
رونالدو در ۴ بازی اخیر خود در لالیگا موفق به باز کردن دروازه رقبا نشده است.
به گزارش خبرگزاری دید، رونالدو در فصل جاری تنها یک‌بار در لالیگا موفق به گول‌زنی شده و از ۵۵ ضربه آخر او تنها یکی به چارچوب نشسته است، آماری که تفاوت معناداری با دوران حرفه‌ای و درخشان این ستاره پرتگالی دارد.


علیرغم تلاش فراوان رونالدو برای پایان دادن به این روند، اضطراب و نگرانی از شرایط این بازیکن در اردوی کهکشانی‌ها افزایش یافته و نکته تاسف‌بار برای زیدان این است که بنزما نیز مشمول این افت محسوس شده است.
در حال حاضر والنسیا و بارسا با ایجاد اختلاف ۱۰ امتیازی با «لوس‌بلانکوس» برای فتح لالیگا مبارزه می‌کنند و شرایط به گونه‌ای است که انگار ۲ تیم بزرگ پایتخت در کورس قهرمانی جایی ندارند.
زیدان در فصل گذشته توانست رونالدو را در بهترین فرم نگه‌دارد. بنابراین در مراحل پایانی لیگ قهرمانان، ستاره پرتگالی توانست بالاترین سطح بازی خود را ارایه دهد.


البته در این میان در فصل قبل درخش‌اش «آلوارو موراتا» نیز کمک شایانی به اجرای برنامه‌های سرمربی فرانسوی داشت، زیرا زیدان با تکیه بر او دیگر هیچ‌گاه در مورد استراحت‌دادن به رونالدو نگران نبود و هر کجا لازم بود موراتا با درخشش خود رئال مادرید را نجات می‌داد. اما با پیوستن موراتا به چلسی و عدم وجود یک جایگزین برای او روی نیمکت، فشارها روی رونالدو برای درخشش و گول‌زنی افزایش یافته است.
فرضیه‌ای وجود دارد که اگر تیمی در بخش هجومی قادر به خلق موقعیت نبود شرایط نگران‌کننده است، اما در فصل جاری رونالدو فرصت‌های گول‌زنی زیادی را از دست داده و همین موضوع باعث افزایش نگرانی‌ها در میان کادر فنی رئال مادرید شده است.
در جریان تساوی ابتدای هفته رئال مادرید در خانه اتلتیکو که باعث افزایش فاصله با بارسا به ۱۰ امتیاز و به حداقل رسیدن شانس تکرار قهرمانی در لالیگا شده، رونالدو در دقایق پایانی ۲ فرصت خوب برای گول‌زنی داشت اما تعلل او در کنترل توپ و سرعت پایین در تصمیم‌گیری باعث شد تا مدافعان اتلتیکو سر رسیده و اجازه ندهند اولین دربی آن‌ها در استادیوم تازه تاسیس با شکست همراه باشد.
در گذشته هرگز شاهد رخ دادن چنین اتفاقاتی برای رونالدو نبودیم. او معمولاً در چنین موقعیت‌هایی بسیار سریع تصمیم می‌گرفت و در بیشتر موارد شاهد بودیم که رونالدو اجازه نمی‌داد چنین فرصت‌هایی از دست برود.
البته نمی‌توان تنها دلیل فاصله ایجاد شده بین رئال مادرید و بارسا را افت رونالدو دانست و قطعاً دلایل دیگری نیز در این اتفاق نقش مهمی دارند. از جمله دستکاری و تغییرات عجیب در پُست «مارکو آسنسیو» که هرگز کمکی به پیشرفت این ستاره آینده‌دار و جوان رئال مادرید نکرده است.


به محض این‌که دربی مادرید در استادیوم «واندا متروپولیتانو» آغاز شد، حاضران در استادیوم شاهد بودند که کهکشانی‌ها قادر به ارایه نمایش بهتری نسبت به میزبان بودند و موقعیت‌های بیشتری نسبت به آن‌ها خلق کردند که این اتفاق باعث تحت فشار قرار گرفتن تیم سیمئونه شد. اما در نهایت بازی با تساوی به پایان رسید.
به نظر می‌رسد بهترین راه برای بازگشت رونالدو به روزهای اوج این باشد که آسنسیو دقایق بیشتری به میدان برود، زیرا در این دیدار به محض ورود این ستاره جوان، بازی رونالدو نیز تحرک بیشتری گرفت.


اما به هر حال بازگشت CR7 به روزهای اوج نیز شاید دیگر حداقل در فتح لالیگای فصل جاری تاثیر چندانی نداشته باشد، زیرا دربی مادرید احتمالاً آخرین شانس تیم «زیزو» برای بازگشت به کورس بود.
منبع: ورزش سه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا