آخرین اخبارورزش

بارسلونا ۳-۱ لگانس: با مسی به سوی قهرمانی

بارسلونا در دیداری خانگی با «هت‌تریک» لیونل مسی موفق شد با نتیجه ۳-۱ لگانس را شکست بدهد.
همان‌طور که انتظار می‌رفت شاگردان «ارنستو والورده» در این دیدار برتر از حریف بودند و در نهایت به لطف درخشش لیونل مسی توانستند به سه امتیاز این دیدار برسند.
بازی با برتری بارسا آغاز شد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی کاملا بر بازی مسلط بودند اما دفاع فشرده تیم میهمان، مانع از ایجاد موقعیت می شد.
تا این که سرانجام در دقیقه ۲۷ قفل دروازه لگانس باز شد. خطای بازیکن لگانس روی مسی باعث شد تا داور یک ضربه آزاد اعلام کند. خود این ستاره آرجینتاینی پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.
حملات بارسا بعد از این گول هم ادامه داشت و تنها ۵ دقیقه بعد، مسی حساب کار را ۲-۰ کرد. پاس عالی «فیلیپ کوتینیو» در بین مدافعان لگانس به مسی رسید و او هم با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.
در ادامه بازی متعادل‌تر شد و بازیکنان میهمان هم فرصت پیدا کردند تا یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه بارسا ایجاد کنند اما در نهایت نیمه اول با همان دو گول به سود آبی و اناری‌ها به پایان رسید.
نیمه دوم را لگانس بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که روی اشتباه آندره گومس در میانه میدان، تیم میهمان به گول برسد اما ضربه «بیووو» از بالای دروازه بارسا به بیرون رفت.
در ادامه بار دیگر بارسا ابتکار عمل را در دست گرفت و در دقیقه ۵۸ پیکه می‌توانست اختلاف را به گول برساند اما ضربه والی او راهی به چهارچوب دروازه لگانس پیدا نکرد.
در حالی که بازیکنان بارسا سخت به دنبال گول سوم بودند، این لگانس بود که در دقیقه ۶۸ توسط «نبیل الزهر» به گول رسید. روی پاس عرضی گابریل بود که توپ پشت محوطه جریمه به الزهر رسید و او هم با یک شوت محکم که در بین راه به یکی از مدافعان بارسا هم برخورد کرد، حساب کار را ۲-۱ کرد. بارسا خیلی سریع به این گول واکنش نشان داد و می‌توانست در دقیقه ۷۲ به گول برسند اما باز هم واکنش کوئیار دروازه لگانس را نجات داد.
حملات میزبان ادامه پیدا کرد و بعد از اینکه لوئیس سوارز یک موقعیت خوب را از دست داد، سرانجام بارسا در دقیقه ۸۷ گول سوم را زد. پاس خوب دمبله در بین مدافعان لگانس به مسی رسید و او هم با یک ضربه فنی کار را تمام کرد. در دقایق باقی مانده اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با برتری ۳-۱ بارسا به پایان رسید.
منبع: ورزش سه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا