آخرین اخباراسلایدشوجهانسیاست

بانک سرمایه‌گذاری اروپا با ایران همکاری مالی می‌کند


نمایندگان پارلمان اروپا با تصویب طرحی به بانک سرمایه‌گذاری اروپا که یک بانک غیرانتفاعی مستقر در لوکزامبورگ است، اجازه دادند به روابط مالی با ایران ادامه دهد.
کشورهای اروپایی امیدوارند با برقرار نگه داشتن مبادلات مالی با ایران از این طریق، ادامه پایبندی تهران را به توافق هسته‌ای پس از برقراری مجدد تحریم‌های امریکا تضمین کنند.
هدف از این کار استفاده از این بانک برای حفاظت از شرکت‌های اروپایی عضو در برابر تحریم‌های ثانوی امریکاست.
کمیسیون اروپایی همچنان در نظر دارد طرحی ارائه دهد که بر اساس آن، دولت‌های اروپایی به طور مستقیم به مبادله مالی با بانک مرکزی ایران بپردازند تا به این وسیله مانع از مجازات شرکت‌ها و موسسه‌های مالی این کشورها به وسیله امریکا شوند.
به نقل از رویترز، مدیران بانک سرمایه‌گذاری اروپا نگران توقف سرمایه‌گذاری شرکت‌های امریکایی در این بانک در صورت همکاری با ایران هستند.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است جمعه، در وین به همراه وزیران خارجه چین، فرانسه، آلمان و بریتانیا با جواد ظریف وزیر خارجه ایران درباره آینده «برجام» گفت‌وگو کند.
با این همه، حسن روحانی رییس جمهور ایران که برای دیدار از سویس و اتریش به اروپا سفر کرده، چهارشنبه در وین هشدار داد، تا زمانی که منافع ایران بر اساس برجام تضمین شود، ایران به حضور در این توافق ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا