آخرین اخبارافغانستانسیاست

با هیچ جناح بحث حکومت موقت مطرح نشده


به ادامه دیدارها با رهبران و چهره‌های سیاسی، زلمی خلیلزاد به دیدار حنیف اتمر مشاور پیشین امنیت ملی رفت. در این دیدار آقای خلیلزاد گفته که با هیچ جناح در افغانستان بحث حکومت موقت مطرح نشده است.
زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان، در ادامه دیدارهایش با رهبران سیاسی، به دیدار حنیف اتمر؛ مشاور پیشین امنیت ملی اشرف‌غنی رفت.
دفتر مطبوعاتی آقای اتمر خبر داده است که در این دیدار هردو جانب روی بخش‌های مختلف پروسهٔ صلح به ‌طور همه جانبه بحث کرده‌اند.
آقای اتمر در مورد وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان و به ‌طور خاص در مورد روند صلح، مذاکرات و انتخابات ریاست جمهوری نظریات و پیشنهادات خود را با آقای خلیلزاد شریک ساخت.
درا ین دیدار همچنین آقای خلیلزاد بیان داشت که گفت‌وگوها و مذاکرات صلح به رهبری دولت و مردم افغانستان به پیش خواهد رفت و امریکا از روند صلح به رهبری آن‌ها حمایت می‌کند.
وی افزوده که با هیچ جناح در مورد ایجاد دولت موقت قبل از انتخابات بحث نشده و از انتخابات دمکراتیک در زمان معین آن، اعلام حمایت کرد.
این در حالی است که اخیراً شایع شده است که آقای خلیلزاد تلاش می‌کند با به ثمر رساندن پروژه صلح با طالبان، پیش از انتخابات ریاست جمهوری، حکومت موقت تشکیل داده و انتخابات را معلق سازد؛ خبری که با واکنش‌های وسیع در افغانستان مواجه شده و مراجع مختلف با آن، مخالفت کرده‌اند.
طالبان هم طرح ایجاد حکومت موقت را تکذیب کرده و گفته‌اند که آن‌ها تاکنون روی هیچ مسئله با نماینده امریکا به توافق نرسیده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا