آخرین اخبارجهانخبر های مهمسیاست

بحران غزه؛ سر و صدای اختلافات در رژیم اسراییل بلند شد

خبرگزاری دید: به دنبال ادامه بحران غزه، اختلافات در کابینه رژیم اسراییل بلند شده و رییس حزب کار این رژیم خواستار انحلال کابینه و تغییر نخست‌وزیر شده است.

میراو میخائیلی رییس حزب کار رژیم صهیونیستی می گوید: آنچه امروز ضروری به نظر می رسد، رفتن نتانیاهو است و این یک احتمال واقعی است که می تواند بدون برگزاری انتخابات نیز محقق شود.
وی اضافه کرد که پیشنهاد من برگزاری انتخابات نیست، بلکه باید با استفاده از ابزارهای قانونی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی، کابینه را تغییر داد و به نظر من، ایتلاف حاکم می‌داند که صحیح ترین کار، تغییر نخست وزیر است.
میخائیلی گفت: احتمال اینکه در همین دوره کنست، کابینه دیگر تشکیل شود، واقعی و بسیار خوب است.
بسیاری از صهیونیست‌ها، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم را مسئول شکست امنیتی و اطلاعاتی در عملیات طوفان الاقصی می دانند و براساس نظرسنجی های انجام شده، اعتماد صهیونیست ها به کابینه، به پایین ترین میزان در ۲۰ سال گذشته رسیده است.
براساس یک نظر سنجی که چند روز پیش انجام شد، فقط ۲۹ درصد صهیونیست های ساکن در سرزمین های اشغالی فلسطین، نتانیاهو را شایسته منصب نخست وزیری می دانند و ۵۰ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی، «بنی گانتس» وزیر جنگ پیشین و عضو شورای جنگ رژیم صهیونیستی را بر نتانیاهو ترجیح دادند.
در همین حال، رسانه‌های رژیم صهیونیستی شنبه شب گزارش دادند که «یائیر لاپید» نخست وزیر سابق و رئیس کنونی اپوزیسیون تحرکاتی را برای انحلال کابینه ائتلافی نخست وزیر رژیم اسرائیل آغاز کرده است.
 
روزنامه «هاآرتص» در این باره نوشت که لاپید با اعضای حزب لیکود دیدار کرد تا از آنها بخواهد که از حزب کنار گرفته و به این ترتیب کابینه نتانیاهو سقوط کند.
 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا