آخرین اخبارافغانستاناقتصاد و توسعه

بیش از ۱۶ هزار نمره رهایشی به بیجا شدگان داخلی توزیع می‌شود

وزارت شهرسازی و اراضی روند تشخیص و انتخاب زمین دولتی برای اسکان عودت کنند‌گان، بیجا شدگان داخلی و خانواده‌های نیروهای امنیتی کشور را آغاز کرده است.

وزارت شهرسازی و اراضی روند تشخیص و انتخاب زمین دولتی برای اسکان عودت کنند‌گان، بیجا شدگان داخلی و خانواده‌های نیروهای امنیتی کشور را آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، این وزارت به منظور سروی و ثبت زمین‌های دولتی و تشخیص و انتخاب زمین مناسب برای اسکان عودت کنند‌گان و بیجا شدگان داخلی، برنامه بانک زمین دولتی را ایجاد و این برنامه هم اکنون در ۲۸ ولایت کشور در حال تطبیق است.
با گذشت یک سال، وزارت شهرسازی و اراضی از طریق این برنامه، مجموعاً بیش از سه و نیم میلیون جریب زمین دولتی را در کشور سروی و ثبت نموده و از مجموع این رقم تا کنون ۱۸ هزار جریب زمین دولتی را برای تطبیق پروژه‌های عام‌المنفعه و همچنان بیش از ۱۲ هزار جریب زمین دولتی را در ولایت‌های کابل، هرات و ننگرهار برای اسکان عودت کنندگان و بیجا شدگان داخلی اختصاص یافته است.
از مجموع این رقم، حدود ۶ هزار جریب زمین دولتی در ولایت هرات، ۳ هزار جریب زمین دولتی در ولایت کابل و ۴ هزار جریب زمین در ولایت ننگرهار برای عودت کنندگان و بیجا شد‌گان داخلی توزیع می‌شود.
وزارت شهرسازی و اراضی روند تشخیص و انتخاب زمین برای اسکان عودت کنندگان و بیجا شدگان داخلی را در کشور آغاز کرده و مصمم است با این کار به مشکلات اساسی این قشر آسیب‌پذیر رسیدگی نماید.
برنامه بانک زمین دولتی بر مبنای ماده یازدهم و دوازدهم قانون تنظیم امور زمین‌داری ایجاد و به هدف سروی و ثبت زمین‌های دولتی و ملکیت‌های عامه تحت استفاده دولتی و استفاده موثر از اراضی دولتی برای تطبیق پروژه‌های عام‌المنفعه حکومت عملی می‌گردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا