آخرین اخباراجتماعافغانستانحقوق بشر

تأکید دیدبان حقوق بشر به پیگیری قضیه‌های خشونت جنسی در افغانستان

دید‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای می‌گوید دو مورد اخیر تجاوز جنسی در افغانستان، عدم موفقیت مقامات را در پیگیری قانونی افراد قدرتمند نشان می‌دهد.

دید‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای می‌گوید دو مورد اخیر تجاوز جنسی در افغانستان، عدم موفقیت مقامات را در پیگیری قانونی افراد قدرتمند نشان می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری دید، دیدبان حقوق بشر امروز پنج‌شنبه(۲۴ دلو) در بیانیه‌ای بر پیگیری قضیه‌های تجاوز و آزار و اذیت جنسی در افغانستان تأکید کرده است.
دیدبان حقوق بشر در این بیانیه گفته است که مقامات افغانستان نتوانسته‌اند مقامات ارشد فدراسیون فوتبال این کشور را که متهم به تجاوز جنسی بازیکنان این فدراسیون هستند، دستگیر کنند.
در قضیه دیگر، مسئولان ولایتی در لوگر به دنبال ختم تحقیقات در مورد آزار و اذیت جنسی صدها متعلم هستند و فعالان مدنی را که این مورد را گزارش دادند، تهدید می‌کنند.
پاتریشیا گراسمن رییس بخش آسیای دید‌بان حقوق بشر می‌گوید:‌ « پیگرد قانونی خشونت‌های جنسی در افغانستان از مدت‌ها قبل دشوار بوده است، اما مشكلات وقتی بزرگ می‌شود كه مظنونین افراد قدرتمندی هستند. این دو مورد وحشتناک، آزمایش مهمی از تعهد دولت افغانستان برای پایان دادن به مصئونیت از خشونت جنسی است».
گراسمن می‌افزاید که حکومت افغانستان هر روز زنان را ناامید می‌کند که کرام‌الدین کریم دستگیر نشده است.
به گفته وی، حکومت افغانستان باید مسئولان فدراسیون فوتبال و کسانی را که به پنهان ماندن این قضیه کمک کردند، مورد پیگرد و تحقیق قرار دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا