آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به زودی اعلام شود

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور از کمیسیون انتخابات خواست که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را به زودی اعلام کند.محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور از کمیسیون انتخابات خواست که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را به زودی اعلام کند.
پیش از این، داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت نیز از کمیسیون انتخابات خواسته بود که تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را روشن بسازد.
به گزارش خبرگزاری دید، رییس جمهور غنی که با اعضای رهبری کمیسیون انتخابات، نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد و شماری از سفرای کشورهای حمایت‌کننده روند انتخابات دیدار داشت، از کمیسیون انتخابات خواست که از چگونگی روند ثبت نام رای دهنده‌گان به مردم اطمینان بدهد.
در همین حال، رییس جمهور غنی از کمیسیون انتخابات خواست که زمینه نظارت احزاب سیاسی، جامعه مدنی، ناظرین ملی و بین‌المللی را از روند ثبت نام رای دهندگان فراهم کند.
از سویی هم، آقای غنی افزوده است که مداخله در امور انتخابات جرم پنداشته می‌شود و حکومت برای جلوگیری از مداخله در امور انتخابات، تدابیر لازم روی دست خواهد گرفت.
با آن که احزاب سیاسی و نهادهای ناظر بر انتخابات تاکید دارند که زمینه تقلب در انتخابات پیش رو به شدت مساعد ساخته شده، اما رییس جمهور غنی بیان می‌دارد که تقلب در انتخابات جرم است و حکومت وحدت ملی اراده جدی برای برگزاری یک انتخابات شفاف دارد.
قرار است که در ۲۸ میزان سال روان انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها برگزار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا