آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهمسیاست

تاکید بر توسعه روابط در دیدار مشاور امنیت ملی امارات با رییس جمهور ایران

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران در دیدار با مشاور امنیت ملی امارات متحده عرب بر توسعه روابط میان دو کشور تاکید کرده است.
به نقل از ایرنا؛ سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران امروز دوشنبه(۱۵قوس) در دیدار با شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات با اشاره به سابقه روابط دوستانه ۲ کشور، گفت: روابط حسنه با کشورهای منطقه از اولویت‌های سیاست خارجی در دولت جدید است و به همین دلیل از توسعه روابط با امارات استقبال می‌کنیم.

رییس جمهور رییسی افزود: در روابط ۲ کشور مسلمان ایران و امارات، نباید مانعی وجود داشته باشد و این روابط تحت تاثیر القائات بیگانگان قرار بگیرد.
آیت‌الله رییسی گفت: سیاست دشمنان کشورهای منطقه، ایجاد هراس بین همسایگان است اما این توطئه با درایت و فهم مشترک خنثی خواهد شد.
رییس جمهور ایران سیاست قطعی کشورش را حمایت از مردم مسلمان منطقه برشمرد و افزود: صهیونیستها در منطقه به دنبال اهداف شوم خود هستند و هرجا بتوانند جای پایی پیدا کنند آنرا به وسیله‌ای برای توسعه طلبی و فتنه انگیزی تبدیل می‌کنند لذا کشورهای منطقه باید مراقب باشند.
آیت‌الله رییسی تاکید کرد: امنیت کشورهای منطقه بهم گره خورده است و ایران از امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می‌کند.
شیخ طحنون بن زاید آل نهیان نیز در این دیدار گفت: ما فرزندان این منطقه هستیم و یک سرنوشت داریم لذا توسعه روابط ۲ کشور در دستور کار ما قرار دارد.
مشاور امنیت ملی امارات با اشاره به مذاکرات تفصیلی خود با همتای ایرانی گفت: این دیدارها نقطه عطفی در روابط دو کشور و موجب ارتقاء امنیت خواهد بود.
شیخ طحنون بن زاید آل نهیان تاکید کرد: آماده توسعه همکاری ها هستیم و امیدواریم با سفر آیت‌الله رییسی به امارات فصل تازه‌ای از روابط دو کشور آغاز شود.
در این دیدار مشاور امنیت ملی امارات دعوت رسمی رییس امارات را برای سفر آیت‌الله رییسی به این کشور به اطلاع رییس جمهور رساند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا