آخرین اخبارجهانسیاست

ترامپ بایدن را در انتخابات بعدی امریکا شکست می‌دهد

یک نظر سنجی تازه در امریکا نشان داده که در صورت رقابت دونالد ترامپ و بایدن در انتخابات بعدی ریاست جمهوری امریکا، بایدن از ترامپ شکست خواهد خورد.


نیویارک پست در گزارشی گفته است که حدود ۴۷ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی کالج امرسون که نتایج آن به تازگی منتشر شده است، طرفدار ترامپ هستند و حدود ۴۶ درصد نیز گفته‌اند از بایدن حمایت می‌کنند. شش درصد پرسش‌شوندگان هم گفته‌اند که به دنبال یک نامزد دیگر خواهند بود.
در این نظرسنجی از ۱۲۰۰ رأی‌دهنده ثبت‌شده در سراسر ایالات متحده در فاصله ۳۰ اگست تا اول سپتمبر سال جاری و پیش از انتشار آمار نامطلوب اشتغال در این کشور که می‌تواند تردیدهایی را در مورد توانایی جو بایدن در اداره امور اقتصادی امریکا و بهبود آن به‌وجود آورد، پرسش شده است.
از هر چهار دموکرات یک نفر گفته است که روی بایدن حساب نمی‌کند و مایل است فرد دیگری نامزد نهایی این حزب در انتخابات ۲۰۲۴ باشد. در عین حال، ترامپ همچنان محبوب‌ترین نامزد برای جمهوری‌‌خواهان است و ۶۷ درصد گفته‌اند اگر در انتخابات آینده ترامپ نامزد شود، از او حمایت می‌کنند.
بایدن در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ حدود ۵۱ درصد کل آرا را به خود اختصاص داد و ترامپ ۴۷ درصد آرا را کسب کرد.
بر اساس نتایج نظرسنجی فوق، عملکرد بایدن در مقام ریاست جمهوری از دید بیش از ۴۹ درصد شرکت‌کنندگان مورد تایید نیست و در مقابل ۴۵ درصد آن را قابل قبول دانسته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا