آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمسیاست

ترامپ: پس از توافق‌نامه صلح با طالبان در افغانستان حضور نظامی خواهیم داشت

دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده‌ امریکا در تازه‌ترین مورد گفته که قرار است امریکا هشت‌هزار و ۶۰۰ سربازش را پس از توافق صلح با طالبان در افغانستان حفظ کند.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده‌ امریکا در تازه‌ترین مورد گفته که قرار است امریکا هشت‌هزار و ۶۰۰ سربازش را پس از توافق صلح با طالبان در افغانستان حفظ کند.
به گزارش خبرگزاری دید، آقای ترامپ در گفت‌وگو با رادیوی فاکس‌نیوز همچنان گفته است که در صورت رسیدن به یک توافق صلح با طالبان، کشورش در یک منطقه‌ از افغانستان حضور نظامی خواهد داشت.
او در عین حال هشدار داده است در صورتی که از خاک افغانستان تهدیدی علیه امریکا منشا بگیرد، آنان دوباره با نیرویی که نظیرش در گذشته نبوده به افغانستان بر خواهند گشت.
رییس‌جمهور ترامپ این اظهارات را در حالی مطرح کرده است که او به تاریخ چهارم سنبله نیز در حاشیه‌ نشست سران «جی ۷» در فرانسه گفته بود که امریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان عجله ندارد.
آقای ترامپ افزوده بود که نیروهای این کشور برای استقرار صلح در افغانستان حضور دارند و هم‌اکنون دولت این کشور برای استقرار صلح در افغانستان با حکومت افغانستان، گروه طالبان و «دیگران» مشغول مذاکره و رای‌زنی‌ها است.
جنرال جوزف دنفورد رییس ستاد مشترک ارتش امریکا نیز به تاریخ ۶ سنبله گفته بود که بحث در مورد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان وابسته به وضعیت امنیتی در این کشور است و هنوز تصمیم در این مورد پیش از وقت است.
امریکا در حال حاضر ۱۴ هزار سرباز در افغانستان دارد که این سربازان بیشتر مصروف آموزش نیروهای امنیتی افغانستان هستند.
بحث حضور دایمی بخشی از سربازان امریکایی در افغانستان در حالی مطرح می‌شود که امریکا و طالبان در حال رایزنی روی آتش‌بس دایمی و چگونگی خروج نیروهای خارجی از افغانستان‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا