آخرین اخباراسلایدشوافغانستانخبر های مهمروند صلحسیاست

رییس جمهور غنی:

تروریزم برای کل منطقه خطرناک است

محمد اشرف غنی رییس جمهور، صبح امروز چهارشنبه(۲۸ عقرب) با ابراهیم طاهریان نماینده خاص وزیر خارجه ایران برای افغانستان، در ارگ دیدار نمود.

به نقل از ارگ، در این دیدار هر دوجانب در خصوص وضعیت جاری منطقه و جهان، پروسۀ صلح، فرصت‌های موجود همکاری میان ایران و افغانستان و کشورهای منطقه و تقویت آن، تاکید کردند.
ابراهیم طاهریان نماینده خاص وزیر خارجه ایران برای افغانستان در رابطه به تقویت و گسترش همکاری‌ها و مناسبات میان ایران و افغانستان صحبت کرد و از پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت دولت افغانستان حمایت نمود.
در مقابل، ربیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به ابراهیم طاهریان، با اشاره به اجماع قوی افغانستان، ایران و کشورهای منطقه در خصوص برنامه‌های اقتصادی، گفت که این اجماع باید در دستور کار ما قرار داشته باشد.
رییس جمهور گفت که افغانستان خواستار مناسبات نیک و حسنه با کشورهای همسایه است و بدون شک کشور ما به صلح متعهد می‌باشد. خشونت و تروریزم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای کشورهای منطقه خطر است و باید اجماع قوی در زمینه مبارزه علیه تروریزم و قاچاق مواد مخدر ایجاد گردد.
رییس جمهور کشور با اشاره به تحرکات تروریستان در افغانستان و منطقه، گفت که به تروریستان به مثابه یک یا دو گروه دیده نشود، زیرا این ها یک نظام تروریستی و مجموعه گروپ‌های تروریستی به شمول القاعده، داعش و دیگر گروه‌ها هستند که منافع افغان‌ها و کشورهای منطقه را تهدید می‌کنند. وی افزود که باید یک تعریف واضح از خطرات تروریزم در منطقه ایجاد گردد، زیرا شبکه‌های متذکره هم مفکوره بوده و تلاش می‌کنند که در منطقه برای خودشان مکان مصئون پیدا نمایند.
رییس جمهور محمد اشرف غنی از تلاش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان یادآوری کرد که با داشتن ظرفیت بلند، از مردم خویش دفاع می‌کنند و برای امنیت منطقه و جهان قربانی می‌دهند. کشورهای منطقه نیز مانند افغانستان، صادقانه و با اراده راسخ، علیه تروریزم و شبکه‌های جرمی مواد مخدر، مبارزه نمایند.
رییس جمهور غنی در اخیر سخنانش در خصوص فرصت‌های اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی در افغانستان، صحبت کرده گفت که افغانستان توانایی تطبیق دیدگاه اتصال آسیای مرکزی و منطقه را دارد و از این فرصت‌ها باید استفاده صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا