آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمسیاست

تعویق انتخابات؛ حکومت می‌خواهد سلطه خود را تحمیل کند

جریان سیاسی محور مردم افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نسبت به آوازه به تعویق افتادن انتخابات واکنش نشان داده و آن را بهانه حکومت برای تحمیل خود بالای شهروندان خوانده است.

به گزارش خبرگزاری دید، در این اعلامیه آمده است که تعویق انتخابات در سایه ذهنیت تمدید عمر حکومت شکل گرفته است و محور مردم انتخابات را تنها راه تغییر و تبدیل حکومت دانسته و بر آن شدیداً تاکید می‌کند.

در بخشی از اعلامیه آمده است:« از وضعیت موجود چنین استنباط می‌شود که حکومت به بهانه‌های غیر موجه و بی‌بنیاد در صدد تمدید حضور رقت‌بار و خصمانۀ خود بالای شهروندان بوده و تمدید عمر حکومت و تأخیر در برگزاری انتخابات در سایۀ همین ذهنیت صورت گرفته است.»

همچنان در این اعلامیه تاکید شده است:«انتخابات منحیث یکی از اصول اساسی و پایه‌ای نظام‌های مردم‌سالار، در این روزگار حساس که بحران‌های چند لایه که زاده تحرکات خردستیز تیم حاکم است، از اهمیت ویژه‌ای برخور دار است.»

در اعلامیه، حکومت ناکام خوانده شده و آمده است:« پرسش کلیدی که در رابطه به تأخیر انتخابات در ذهن‌ها متبادر می‌شود این است که حکومت با این همه حمایت مالی جامعه بین‌المللی و زمان دست داشته، چرا برای برگزاری انتخابات آمادگی لازم را نگرفته است؟ کاستی‌هایی که در امر عدم برگزاری به موقع انتخابات صورت گرفته و موجب دوام تیم نامشروع و غیر متعهد حاکم در قدرت می‌شود بدوش کی است؟»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا