آخرین اخبارجهان

تلاش مکرون برای سازماندهی اسلام در فرانسه

امانوئل مکرون رییس‌ جمهور فرانسه اعلام کرد که قصد دارد با نمایندگان تمامی ادیان از جمله اسلام در فرانسه دیدارهایی داشته باشد.
به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل مکرون قصد دارد تا زمینه‌ را برای سازماندهی اسلام در فرانسه طی شش ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی مهیا کند.
رییس‌ جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای با روزنامه «لو ژورنال دو دیمانش» بیان کرد که می‌خواهد تا دیدارها و گفت‌وگوهای بسیاری را در این زمینه برگزار کند.
مکرون گفت: ما بر روی ساختارسازی اسلام فرانسه و راه‌های توضیح آن که خیلی مهم است کار می‌کنیم. روش من برای پیشرفت در این مساله گام به گام است و هیچ پیشنهادی را تا اتمام کار اعلام نخواهم کرد.
وی اظهار کرد که دیدارهایی را با روشنفکران و استادانی همچون ژیل کپل، کارشناس مسائل اسلامی و جهان عرب و نمایندگان تمامی ادیان برگزار می‌کند؛ چرا که فکر می‌کند باید از تاریخ فرانسه و تاریخ کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها درس گرفت.
رییس‌ جمهور فرانسه ادامه داد که یکی از مسائل مهم، مساله زمینه‌سازی برای سازماندهی است، ولی مساله دیگر رابطه میان اسلام و جمهوری فرانسه است.
گفتنی است که جمعیت مسلمان فرانسه با گذشته هر سال افزایش چشمگیری دارد و این موضوع برای این کشور به یک موضوع ملی تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا