آخرین اخبارافغانستانسیاست

تلفات سنگین طالبان در کندز

سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال کشور با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در نتیجه حمله هوایی نیروهای امنیتی و دفاعی بالای قرارگاه‌های طالبان در ولایت کندز، دست کم ۴۱ عضو این گروه کشته و ۱۱ تن دیگرشان زخمی شده‌ است.سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال کشور با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در نتیجه حمله هوایی نیروهای امنیتی و دفاعی بالای قرارگاه‌های طالبان در ولایت کندز، دست کم ۴۱ عضو این گروه کشته و ۱۱ تن دیگرشان زخمی شده‌ است.
به گزارش خبرگزاری دید، در نتیجه حمله هوایی سپاه ۲۰۹ شاهین بالای قرارگاه‌های گروه طالبان در ولسوالی دشت ارچی کندز، تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.
در خبرنامه سپاه ۲۰۹ شاهین آمده است که در نتیجه ضربات هوایی بالای مواضع طالبان در منطقه تپه غلام علی مربوط ولسوالی چهاردره و ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز ۴۱ عضو گروه طالبان کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.
در همین‌ حال، عبدالباقی نورستانی فرمانده پولیس کندز می‌گوید که عملیات مشترک نیروهای امنیتی، دفاعی و هوایی در ولسوالی چهاردره این ولایت نیز جریان داشته و تاکنون سه پایگاه و سه موضع مستحکم این گروه در ولسوالی چهار دره تخریب و از بین رفته است.
به گفته آقای نورستانی، همین اکنون عملیات تصفیه و تلاشی در روستاهای ولسوالی دشت ارچی ادامه دارد.
طالبان از چند روز گذشته بدین‌سو، حملات‌شان را بالای پاسگاه‌های ولسوالی‌های دشت ارچی، آق‌تپه و قلعه‌زال آغاز کرده بودند، اما به گفته منابع امنیتی در این ولایت، این حملات عقب زده شده و طالبان با تلفات سنگینی مواجه شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا