آخرین اخبارافغانستانسیاست

تلفات سنگین مخالفان مسلح در ولسوالی چمتال بلخ

مسئولان سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال کشور می‌گویند که در نتیجه عملیات «ولید ۹» که در ولسوالی چمتال ولایت بلخ راه‌اندازی شده بود، تلفات سنگینی به مخالفان مسلح دولت وارد شده است.مسئولان سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال کشور می‌گویند که در نتیجه عملیات «ولید ۹» که در ولسوالی چمتال ولایت بلخ راه‌اندازی شده بود، تلفات سنگینی به مخالفان مسلح دولت وارد شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، محمدحنیف رضایی سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین گفت که از آغاز عملیات «ولید ۹» تاکنون، در نتیجه پیش‌روی نیروهای امنیتی ۲۲ هراس‌افکن کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شده‌اند که جسد ۸ تن آن‌ها در میدان نبرد باقی مانده است.
به گفته سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین، در بین کشته شده‌ها دو فرمانده طالبان به‌ نام‌های قاری صدیق و ملا نبی نیز شامل‌ است.
آقای رضایی همچنین با بیان این‌که این عملیات هم‌چنان جریان دارد، گفت که در این عملیات روستاهای «ینگی قلعه»، «جنگل»، «شورابی»، «جرقلعه»، «آسیاب بالا و پایین» و «بای‌تیمور» ولسوالی چمتال از وجود هراس‌افکنان پاکسازی و تصفیه شده است.
سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین در مورد خسارات و تلفات نیروهای امنیتی و مردم محل گفت که هنوز نیروهای امنیتی هیچ نوع تلفاتی نداشته‌، اما خسارات مردم محل نیاز به تحقیق و بررسی دارد.
وی همچنان گفت که ماین‌های کنار جاده‌ای و نیز سپر قرار دادن مردم ملکی توسط طالبان، از چالش‌های عمده سد راه این عملیات است.
گفتنی است که ولسوالی چمتال بلخ از جمله ولسوالی‌های ناامن این ولایت محسوب می‌شود که از سال قبل تاکنون این سومین‌بار است که شماری از روستاهای آن به دست مخالفان مسلح دولت سقوط می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا