آخرین اخبارجهانسیاست

آیت‌الله خامنه‌ای به رییس جمهور ونزوئلا:

جمهوری اسلامی در مواقع خطر دست دوستان خود را می‌گیرد

خبرگزاری دید: آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر ایران در دیدار با نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا گفت که تنها راه مقابله با فشارها و جنگ ترکیبی امریکا ایستادگی و مقاومت است. او تصریح کرده که جمهوری اسلامی در مواقع خطر دست دوستان خود را می‌گیرد.

جمهوری اسلامی در مواقع خطر دست دوستان خود را می‌گیرد

به نقل از فارس، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر ایران شامگاه روز شنبه(۲۱ جوزا) در دیدار آقای نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا با اشاره به ایستادگی دو کشور ایران و ونزوئلا در مقابل فشارهای سنگین و جنگ ترکیبی امریکا، گفت: تجربه موفقیت آمیز دو کشور نشان داد تنها راه مقابله با این فشارها مقاومت و ایستادگی است.
آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به توانایی و پیشرفت کشورش در سالیان اخیر افزود: این گام‌های بلند در شرایطی برداشته شده است که سنگین‌ترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و فشارها بر ملت ایران تحمیل شد و امریکایی‌ها خودشان نام آن را «فشار حداکثری» گذاشتند.
رهبر ایران تصریح کرد: مقاومت ملت ایران باعث شکست سیاست فشار حداکثری شد، به‌گونه‌ای که یکی از مسئولان برجسته سیاسی امریکا چندی پیش تعبیر «شکست مفتضحانه» را به‌کار بُرد.
آیت‌الله خامنه‌ای همچنان بر افزایش همکاری‌ها و ارتباطات میان ایران و ونزوئلا تاکید کرد. او همچنان از امضای سند همکاری ۲۰ ساله میان ونزوئلا و کشورش استقبال کرد.
در همین حال، آقای مادورو با اشاره به مذاکرات خود در تهران و امضای سند همکاری افزود: ما در حال طراحی یک نقشه‌راه دقیق برای همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در بخش علم و فناوری هستیم.
رییس‌ جمهور ونزوئلا همچنین با تأکید بر اینکه کشورش موضوع فلسطین را یک موضوع مقدس بشری می‌داند، گفت: به علت همین اعتقاد، رژیم صهیونیستی از طریق موساد در حال توطئه مستمر بر ضد ونزوئلا است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا