آخرین اخباراسلایدشوافغانستانجهانسیاست

جنگ را متوقف کنید و دولت کابل را به رسمیت بشناسید

در یک حرکت بی‌سابقه، عربستان سعودی از طالبان خواسته است تا جنگ را متوقف کرده و دولت کابل را به رسمیت بشناسد.در یک حرکت بی‌سابقه، عربستان سعودی از طالبان خواسته است تا جنگ را متوقف کرده و دولت کابل را به رسمیت بشناسد.
به نقل از دیلی تایمز، این اولین بار است که عربستان سعودی و سازمان همکاری‌های اسلامی خود را درگیر جنگ افغانستان می‌کنند.
در این گزارش آمده است که طالبان اصرار دارند ایالات متحده بالای عربستان سعودی فشار آورد تا جلسه‌ای را در مورد صلح و امنیت افغانستان برگزار کند که از این طریق، امریکایی‌ها می‌خواهند «توجیهی برای اشغال نظامی خود پیدا کند، حکومت دست نشانده کابل را مشروعیت بخشد و در نهایت مقاومت ملی مسلمانان را در برابر آن‌ها تضعیف کند.»
روزنامه تایمز دعوت‌نامه‌ای را که به علمای پاکستان و افغانستان فرستاده شده، دیده است. در این دعوت‌نامه همه گروه‌های مسلح در افغانستان به عنوان تروریست اعلام شده است.
محتویات دعوت‌نامه چنین است:« از این سکو، ما از همه گروه‌های مسلح می‌خواهیم تا دست از فعالیت‌های تروریستی بکشند، دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند، در میز مذاکره و در روند سیاسی شرکت کنند.»
در این نامه همچنان افزوده شده است:« فعالیت‌های گروه‌های خشونت‌آمیز و افراطی، گروه‌های مسلح غیرقانونی و جنایتکاران مانع جدی پیشرفت و توسعه افغانستان است.»
این خبر در حالی نشر می‌شود که قرار است عربستان، فردا میزبان نشستی از عالمان دینی جهان اسلام در مورد صلح و امنیت در افغانستان باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا