آخرین اخبارفناوری و اطلاعات

جی‌میل بعد از ۱۵ سال هوشمندتر می‌شود

جی‌میل ۱۵ سال بعد از تأسیس در تاریخ اول اپریل سال ۲۰۰۴ دارای امکانات بیشتری شده و از فناوری هوش مصنوعی برای ارتقای آن استفاده شده است.

جی‌میل ۱۵ سال بعد از تأسیس در تاریخ اول اپریل سال ۲۰۰۴ دارای امکانات بیشتری شده و از فناوری هوش مصنوعی برای ارتقای آن استفاده شده است.
جی میل ۱۵ سال قبل با یک گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات راه‌اندازی شد که انقلابی در زمینه ارائه خدمات پست الکترونیک محسوب می‌شد. اکنون گوگل اعلام کرده که امکانات تازه‌ای را برای جی‌میل در نظر گرفته است.
یکی از این امکانات مشخص کردن تاریخی خاص برای ارسال ایمیل است. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند امروز ایمیلی را برای ارسال آماده کند. اما تاریخی در آینده را برای به مقصد رسیدن آن مشخص کند. اگر کاربر تاریخ دقیقی را برای این کار در ذهن نداشته باشد، می‌تواند گزینه‌هایی مانند فردا صبح یا فردا عصر را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کند. البته برای رعایت آسایش افراد، گزینه‌هایی مانند نیمه شب در بین گزینه‌های موجود وجود ندارد.
یک قابلیت دیگر تنظیم هوشمند ایمیل است. در این بخش تکمیل پیام ارسالی بر مبنای کلمات و واژه‌هایی که فرد بیشتر از آنها استفاده کرده، انجام می‌شود. با استفاده بیشتر از گزینه ارسال پیام کلمات پیشنهادی در این بخش نیز با دقت و هوشمندی بیشتری پیشنهاد خواهند شد. در این بخش حتی عناوین و موضوعاتی برای ارسال پیام با الهام از متن نوشته شده پیشنهاد داده می‌شود.
گوگل مدعی است که جی‌میل اطلاعات بیش از یک میلیارد کلمه مربوط به کاربران مختلف را در هر هفته بر مبنای سبک نگارش و عادات کاربری آنها ذخیره می‌کند. فعلاً این خدمات برای کاربران انگلیسی زبان، اسپانیایی زبان، فرانسوی زبان، ایتالیایی زبان و پرتگالی زبان در دسترس است. کاربران نسخه تحت وب و اندروید جی‌میل فعلاً به خدمات یادشده دسترسی دارند و کاربران آیفون هم به زودی به آن دسترسی می‌یابند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا