آخرین اخبارجهانسیاست

رهبر حزب‌الله لبنان:

اسراییل باید بهای تجاوزاتش را بدهد/ نتانیاهو به جهان دروغ می‌گوید

رهبر حزب‌الله لبنان می‌گوید که اگر پاسخ اسراییل داده نشود، زمینه برای انجام عملیات ترور در لبنان همانند عراق فراهم می‌شود.

رهبر حزب‌الله لبنان می‌گوید که اگر پاسخ اسراییل داده نشود، زمینه برای انجام عملیات ترور در لبنان همانند عراق فراهم می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دید، سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان می‌گوید که لبنان از یکشنبه گذشته تاکنون در مرحله جدید و اوضاع خاصی به سر می‌برد و دشمن اسراییلی نیز در حالت آماده‌باش در منطقه قرار دارد.
وی با اشاره به حملات پهپادی اسراییل به ضاحیه جنوبی بیروت گفت: پاسخ مقاومت این بار مانند عملیات‌های قبلی منحصر به مزارع شبعا نمی‌شود، بلکه ممکن است در هر جایی از خاک لبنان صورت بگیرد.
وی افزود: ما تاکنون صبر زیادی درباره پرواز پهپادهای اسراییل در حریم هوایی لبنان به خرج داده‌ایم، لذا باید برای سرنگونی پهپادهای اسراییلی در حریم هوایی لبنان تلاش کنیم و این حق طبیعی ما است.
رهبر حزب‌الله لبنان تصریح کرد: پهپاد اول و دوم برای انجام ماموریت‌های انفجاری بود. دو پهپاد حامل مواد منفجره سقوط می‌کنند، اما پهپاد دیگر می‌آید و اهداف مشخص را بمباران می‌کند.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: پاسخ مقاومت از لبنان خواهد بود و شرطی برای این که از مزارع شبعا صورت بگیرد، وجود ندارد. اسراییل باید بداند که آسمان لبنان به روی پهپادهای آن باز نیست.
نصرالله با بیان اینکه اسراییل باید بهای تجاوزاتش را بدهد، افزود: نخست‌وزیر اسراییل می‌خواهد به بهانه هدف قرار دادن کارخانه‌های تولید موشک نقطه‌زن، به لبنان حمله کند، این در حالی است که مقاومت هیچ کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن ندارد. ما اگر کارخانه تولید موشک‌های نقطه‌زن می‌داشتیم، به صورت علنی اعلام و به آن افتخار هم می‌کردیم.
وی افزود: موشک‌های کافی نقطه‌زن داریم، ولی کارخانه تولید این موشک‌ها را نداریم،‌ اما نتانیاهو به بهانه هدف قرار دادن کارخانه‌های تولید موشک‌های نقطه‌زن می‌خواهد جنگ جدیدی را در لبنان به راه‌ بیاندازد.
رهبر حزب‌الله لبنان گفت که هیچ کارخانه ساخت موشک‌های نقطه زن در مکان سقوط پهپادهای اسراییلی در ضاحیه جنوبی وجود ندارد، ولی به اندازه مورد نیاز موشک‌های نقطه زن در اختیار داریم.
نصرالله تصریح کرد: نتانیاهو می‌خواهد مردمش را متقاعد کند که کار بزرگی از طریق طرح موضوع کارخانه‌های ساخت موشک های نقطه‌زن انجام داده است، اما وی به مردمش دروغ می‌گوید. ما نیازی نداریم که در هرگونه جنگ و درگیری از موشک‌های نقطه‌زن استفاده کنیم ولی نتانیاهو از طریق دستاویز موشک‌های نقطه‌زن، به اسراییلی‌ها و مردم جهان دروغ می‌گوید.
سید حسن نصرالله ادامه داد که اگر پاسخ اسراییل داده نشود، زمینه برای انجام عملیات ترور در لبنان همانند عراق فراهم می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا