آخرین اخبارآسیای میانهافغانستانسیاست

سرکنسول تاجیکستان در بلخ:

حضور افغانستان در کنفرانس‌های بین‌المللی آب موثر است

سرکنسول تاجیکستان در ولایت بلخ می‌گوید که حضور افغانستان در کنفرانس‌های بین‌المللی آب بسیار موثر است و این کشور می‌تواند نقش خوبی را در این کنفرانس‌ها بازی کند.سرکنسول تاجیکستان در ولایت بلخ می‌گوید که حضور افغانستان در کنفرانس‌های بین‌المللی آب بسیار موثر است و این کشور می‌تواند نقش خوبی را در این کنفرانس‌ها بازی کند.
به گزارش خبرگزاری دید، در روزهای گذشته یکی از بزرگ‌ترین کنفرانس‌های آب در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزاری شد که در آن بیش از ۱۵۰۰ مهمان از ۱۲۰ کشور جهان و منطقه اشتراک کرده و پیرامون وضعیت و کم‌بود آب بحث و گفت‌وگو کردند.
نجم‌الدین امامو سرکنسول تاجیکستان در ولایت بلخ طی یک نشست خبری گفت که حضور افغانستان در کنفرانس‌های بین‌المللی آب که تاجیکستان میزبان آن است بسیار موثر خواهد بود.
آقای امامو از مقام‌های دولتی افغانستان خواست که در برنامه‌های نگهداری از آب حضور فعال داشته باشند.
سرکنسول تاجیکستان در شهر مزارشریف هم‌چنان تأکید کرد که کمبود آب در منطقه و جهان نگرانی‌هایی را در وضعیت اقتصادی و نیز زراعتی به وجود آورده‌ است و توجه به آن برای هر کشوری ضروری و حیاتی است.
این در حالی است که از چند سال گذشته بدین‌سو نگرانی‌ها برای کم‌بود آب در جهان بالا گرفته و جامعه جهانی در صدد آن است تا طرح‌های جدیدی برای محافظت و نگهداری از آب روی دست بگیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا