آخرین اخباراسلایدشوافغانستانسیاست

سرور دانش:

حکومت تمام تلاشش را کرده برای صلح/ طالبان به صلح باور ندارند و حملات آنان سیاست زمین سوخته است

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری درپیام خود به مناسبت روز استقلال کشور به نوعی از اعلام آتش‌بس توسط حکومت اعلام نارضایتی کرده است.
به گزارش خبرگزاری دید، سرور دانش می گوید: حکومت افغانستان به هدف تأمین صلح، آتش‌بس و ختم جنگ بسیار تلاش کرده است؛ اما گروه‌های مسلح مخالف دولت به خصوص گروه افراطی طالبان است که به هیچ ارزشی احترام نداشته و همواره بر طبل جنگ می‌کوبند.
دانش افزوده است حملات خونین اخیر درکابل، غزنی، فراه، ارزگان، بغلان و دیگر ولایات کشور از طریق ادامۀ سیاست زمین‌سوخته، نشانۀ روشن بر پشت‌پا زدن به مطالبۀ مردم است.
در پیام سرور دانش آمده است که بنیادگرایی تصویر افغانستان امروز است. ماهنوز هم با چالش‌های پیچیده‌ای مواجه هستیم.
دانش گفته است گروه‌های تروریستی وحدت و انسجام مردم را نشانه گرفته و فجایعی را خلق می‌کنند که نظیر آن را تاریخ کمتر دیده است.
دانش با اشاره به حملات اخیر می‌گوید: حمله بر مکاتب و آموزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی فقط در راستای تلاش نافرجام دشمن برای ایجاد تفرقه و ترس از دانایی قابل تفسیر است.
در پیام دانش آمده است که برای مقابله با این چالش‌ها، وحدت ملی نخستین ضرورت زمانۀ ماست. مردم افغانستان اگر یک‌دل و هم‌صدا در کنار هم بایستند، دست مداخله‌گران از رسیدن به اهداف شومی که در سر دارند، کوتاه خواهد شد.
معاون دوم رییس جمهور در پیام خود برگزاری انتخابات و رفتن به پای صندوق‌ رأی را، بهترین گزینه برای پاسداری از دستاوردهای مبارزات سیاسی مردم و حفظ استقلال کشور خوانده و از این جهت به برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی در سال جاری و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده تأکید کرده است.
دانش می‌گوید: انتقال قدرت سیاسی و یا اعمال حاکمیت مردم از طریق نظام نمایندگی، انتخابات تنها راهکار قانونی و دمکراتیک است و به جز این، هرگونه سازوکار دیگر محکوم به شکست و ناکامی خواهد بود.
معاون دوم ریاست جمهور گفته است که بیست و هشتم اسد به عنوان یک نقطه عطف تاریخی می‌رساند که اتحاد مردم افغانستان درهمۀ ادوار تاریخ به منزلۀ سپری در برابر حوادث ناگوار سیاسی و به خصوص تجاوز بیگانگان عمل کرده است که از آن میان می‌توان به شکست قشون سرخ شوروی سابق و پیروزی جهاد مردم افغانستان با عمر بیشتر از یک دهه مبارزه به عنوان یک نمونۀ دیگر اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا