آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهمسیاست

خروج نظامیان امریکایی از عراق آغاز شد

یک عضو پارلمان عراق خبر داده که روند خروج نظامیان امریکایی از این کشور عملاً آغاز شده و اکنون خروج خود را از ۱۵ پایگاه شروع کرده‌اند.

یک عضو پارلمان عراق خبر داده که روند خروج نظامیان امریکایی از این کشور عملاً آغاز شده و اکنون خروج خود را از ۱۵ پایگاه شروع کرده‌اند.
به نقل از فارس، «علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از آغاز خروج نظامیان امریکایی از برخی پایگاه‌های آنان در عراق خبر داد.
الغانمی در جمع خبرنگاران گفت که «امریکا، خروج از عراق را آغاز کرده و نیروهایش عملیات خروج از ۱۵ پایگاه نظامی را کلید زده‌اند».
شبکه خبری« العهد» به نقل از این نماینده عراقی گزارش داد که «حضور امریکایی‌ها در دو پایگاه منحصر شده است: نخست در اربیل و دوم در پایگاه عین‌الاسد در الانبار (غرب عراق)».
عین الاسد مهم‌ترین پایگاه هوایی در عراق است که نظامیان امریکایی در آن حضور دارند؛ پایگاهی که هدف حملات موشک‌های سپاه در هجدهم ماه جدی قرار گرفت.
الغانمی خاطر نشان کرد که «امریکایی‌ها اصرار دارند در این دو پایگاه (اربیل و عین الاسد) باقی بمانند، ولی فشار مردم و پارلمان عراق بر خروج آنان از تمامی پایگاه‌ها تأکید دارد».
این در حالی است که وزارت دفاع امریکا پنجشنبه گذشته مدعی شد که قصد ندارد از عراق خارج شود، بلکه هدفش این است که همچنان در منطقه خاورمیانه حضور داشته باشد.
سخنگوی پنتاگون همچنین تأکید کرد که «به برنامه‌ریزی و استقرار مجدد ادامه می‌دهیم و به از سرگیری عملیات‌های میدانی، چشم داریم».
پارلمان عراق اما اواسط ماه جدی، با اکثریت قریب به اتفاق، مصوبه اخراج نظامیان امریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا