آخرین اخباراسلایدشوجهانخبر های مهمروند صلحسیاست

خلیلزاد با ملا برادر و هیئت مذاکره کننده طالبان در دوحه دیدار نمود

زلمی خلیلزاد نماینده‌ ویژه‌ وزارت خارجه‌ امریکا برای صلح افغانستان در جریان سفرش به دوحه، با ملا برادر معاون سیاسی و رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر دیدار کرده است. در این دیدار مولوی عبدالحکیم حقانی رییس هیئت مذاکره‌کننده‌ گروه طالبان نیز حضور داشته است.


به گزارش خبرگزاری دید، محمدنعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در رشته‌توییتی نوشته است که این دیدار شام روز گذشته (پنج‌شنبه، ۱۰ میزان) صورت گرفته است.
او همچنان نوشته است که در این دیدار در مورد رهایی زندانیان، صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و دیگر موضوعات مربوط به این روند بحث و گفت‌وگو شده است.
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان همچنان نوشته است که در این دیدار بر الزامیت توافق‌نامه‌ صلح امضاشده میان امریکا و گروه طالبان و تلاش برای عملی‌شدن این توافق‌نامه تأکید شده است.
زلمی خلیلزاد در بیست‌ونهم ماه سپتمبر دور تازه‌ سفرش را به دوحه و منطقه آغاز کرد. وزارت خارجه‌ امریکا در اعلامیه‌ای گفته بود که آقای خلیل‌زاد در سفرش به دوحه، با هیئت‌های مذاکره‌کننده‌ جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان دیدار خواهد کرد.
سفر تازه‌ خلیلزاد به دوحه در حالی صورت گرفته است که بیش از بیست روز از آغاز رسمی مذاکرات صلح افغانستان در دوحه گذشته است، اما هیئت‌های مذاکره‌کننده‌ دوطرف تا کنون نتوانسته‌اند روی طرزالعمل رفتاری در جریان مذاکرات به توافق برسند.
تأکید طالبان بر حل اختلافات احتمالی در جریان مذاکرات بر مبنای فقه حنفی و توافق‌نامه‌ صلح این گروه با امریکا سبب اختلاف میان دو طرف در روزهای اخیر شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا