آخرین اخبارافغانستانخبر های مهمسیاست

خلیلزاد دست به معاملات پنهانی می‏‌زند

فضل‌هادی مسلمیار رییس مجلس سنا از زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان خواسته است تا در جریان مذاکرات صلح دست به معاملات پنهانی نزند.

فضل‌هادی مسلمیار رییس مجلس سنا از زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان خواسته است تا در جریان مذاکرات صلح دست به معاملات پنهانی نزند.
به گزارش خبرگزاری دید، آقای مسلمیار در نشست علنی دیروز(سه شنبه) این مجلس گفت: «نباید خلیلزاد در جریان مذاکرات صلح، دست به معاملات پنهانی بزند بلکه از هراقدامی شهروندان را آگاه سازد؛ زیرا این مردم افغانستان است که همواره قربانی جنگ‌ها بوده»
زلمی خلیلزاد پس از پایان نشست بین‌الافغانی قطر، در توییتی نوشت: نیمه شب گذشته است و کنفرانس بین‌الافغانی برای صلح در فضای مثبت اختتام یافت.
او گفت:« من به اشتراک کنندگان – جامعه افغانی که ممثل نسل‌های مختلف می‌باشد، مقامات ارشد دولتی و طالبان- ازینکه به نقاط مشترک رسیدند، تبریکی عرض می‌دارم.»
مسلمیار در واکنش به قطع نامه نشست بین‌الافغانی صلح در قطر گفت که هر نشست صلح مورد استقبال ما است، مشروط براین که نظام کنونی، حکومت و مردم افغانستان به حیث یک طرف مهم قضیه، در آن حضور و نقش اساسی داشته باشد.
رییس مجلس سنا افزود که قطعنامه سیاسیون و طالبان در قطر قابل تامل است؛ چون برخی موارد آن مغایر قانون اساسی و نادیده گرفتن قربانی‌های مردم و نیروهای امنیتی می‌باشد.
نشست بین‌الافغانی دوحه با اشتراک ۵۴ تن از نمایندگان اقشار مختلف سیاسی و جامعه مدنی از کابل و ۱۷ عضو طالبان، روز گذشته با صدور قطعنامه ۸ ماده‌ای به پایان رسید.
در نشست بین الافغانی توافق شده که خشونت‌ها در افغانستان کاهش یابد و از این پس بر مراکز مذهبی، مکاتب، شفاخانه‌ها، مراکز آموزشی، بازارها، بندهای آب و دفترهای کاری حمله نمی‌کنند.
ریاست جمهوری از برگزاری و قطعنامه نشست قطر ابراز خوشبینی کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا