آخرین اخبارافغانستانسیاست

دانشگاه کابل: انتصاب اشرف غیرت به ریاست این دانشگاه جنبه سرپرستی دارد

به دنبال آن که وزارت تحصیلات عالی طالبان محمد اشرف غیرت را به عنوان رییس دانشگاه کابل تعیین کرد، با واکنش مردم و دانشجویان در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده و در پی آن دانشگاه کابل در توضیحی گفت که تقرر او جنبه سرپرستی دارد.


ب گزارش خبرگزاری دید، دانشگاه کابل امروز چهارشنبه(۳۱ سنبله) در خبرنامه‌ای گفته‌ است که انتخاب محمداشرف غیرت به عنوان رییس این دانشگاه صرفاً جنبه سرپرستی دارد و با در نظرداشت شرایط و ضروریات در آن تغییر آمده می‌تواند.
طبق اعلام دانشگاه کابل، محمداشرف غیرت در سال ۱۳۸۷ از دانشکده ژورنالیزم این دانشگاه فارغ شده ‌است. وی در بخش فرهنگی تحصیلات عالی طالبان در حوزه جنوب غرب به عنوان مسئول انستتیوت الهجره کار کرده‌ است.
در اعلامیه دانشگاه کابل آمده ‌است که این نهاد با توجه به سابقه آکادمیک و علمی دارای ارزش بلند است و باید برای حفظ آن توجه جدی صورت گیرد.
از طرفی هم کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌های منسوب به آقای غیرت در این شبکه‌ها را منتشر می‌کنند که نشان می‌دهد او قتل خبرنگاران را مجاز می‌دانسته و از انفجارهای ناشی از ماین‌های مقناطیسی در برابر خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای حمایت می‌کرده‌ است. در آن زمان طالبان غالباً مسئولیت این حملات را بر عهده نمی‌گرفتند.
دانشگاه کابل بزرگ‌ترین و معتبرترین نهاد آکادمیک کشور است که پیش از این رییسان آن از میان چهره‌های شاخص علمی برگزیده می‌شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا